Культура

Тарас Прохасько презентував нову збірку есеїв «Бурчак»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Чернівцях на XIV міжнародних поетичних читаннях Merіdian Czernowitz вперше презентували нову збірку лауреата Шевченківської премії Тараса Прохаська. До збірки «Бурчак» увійшли понад 30 есеїв, які Прохасько  написав після початку повномасштабного вторгнення.

За словами письменника, він обрав їх серед творів, які писав для щотижневого видання, пише Суспільне. Чернівці.

Автор каже, ці твори – короткі та лаконічні, а також показують, що життя людини залежиться від того, як вона його сприймає та як собі про нього розповідає.

Це вибірка есеїв – я б волів їх називати короткими оповіданнями, бо вони не є по-справжньому такими великомасштабними. Ідея книги у тому, що, незважаючи на те, в яких ситуаціях, нещастях та випробуваннях кожен з нас перебуває у певний час, він повинен залишатися собою. Пам’ятати своє минуле та свою історію. Нагадувати собі про своє попереднє життя і знати, заради чого він терпить усілякі труднощі.

За словами Прохаська, назва книги «Бурчак» походить від винного напою, який поширений у Чехії. Також ілюстрації до обкладинки видання намалювала київська художниця Олена Придувалова. Вона ж ілюструвала попередні збірки Прохаська, зокрема видання «Так, але…».

У коментарі Суспільному Прохасько розповів, що книга написана для обіймів із псом і не може нікого змінити. Водночас місцем війни у книзі є те, що вона завжди поруч.

Ця книга останнього року, а війна вже більше як рік. І місце таке, що вона завжди поруч, що все тече через цю війну і починається загострення рефлексів, – розповідає письменник

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.