Культура

«Розстріляне Відродження: голоси крізь час». У Франківську читали вірші під супровід струнного оркестру

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У неділю, 21 серпня, в івано-франківському Палаці Потоцьких провели мистецький перформанс «Розстріляне Відродження: голоси крізь час». Усі присутні могли почути лірику маловідомих для загалу поетів, яких знищив тоталітарний сталінський режим у 20-30 роках XX століття.

Розстріляне Відродження _1 новини Івано-Франківська

Акцію організували спільними зусиллями компанії «Вертикаль» та актора Івано-Франківського  національного драмтеатру Олексія Гнатковського. Вірші читали Олексій Гнатковський, працівники компанії та охочі глядачі під акомпанемент струнного оркестру, який виконував музичні твори українських класиків, пише Галка.

Директорка компанії «Вертикаль» Ірина Орловська розповіла, що дійство приурочили пам’яті українських дисидентів початку минулого століття.

Розстріляне Відродження _2 новини Івано-Франківська

Всі вони пропагували українське, Україну, її незалежність. Всі вони загинули від рук рашистів. На жаль, зараз історія повторюється. Сьогоднішній перформанс – це про терор до українського народу, – зауважила Ірина Орловська.

Усі присутні безкоштовно отримали збірки з короткими біографіями та лірикою поетів доби Розстріляного відродження. За словами Ірини Орловської, збірку видали коштом компанії Вертикаль. А підготували її відомий український театральний критик Олег Вергеліс та Олексій Гнатковський.

Розстріляне Відродження _3 новини Івано-Франківська

У ній виділили найбільш яскраві моменти життя митців. Усе для того, щоб провести паралелі з сучасністю. Видали її накладом у 200 примірників.  Але у наших планах збільшення тиражу, щоб ще більше людей дізналося про маловідомі сторінки нашої історії, – підкреслила Ірина Орловська.

Такі мистецькі акції планують проводити й в інших містах заходу країни.

Зібрані з продажу квитків гроші спрямують на потреби ЗСУ.

Розстріляне Відродження _4 новини Івано-Франківська

Олексій Гнатковський зауважив, що все розпочалася із співпраці благодійного фонду «Україна – мій дім» та компанії «Вертикаль».

Ми співпрацюємо з компанією «Вертикаль» давно. Разом з ними ми думали – що можемо зробити для нашого міста та України під час війни? У нас є поети та митці Розстріляного відродження і сумнозвісний харківський «Будинок слова», про який дуже мало говорять. Саме там росіяни зібрали, а потім знищили митців, які відроджували українську культуру, вектор українського руху до Європи. Радянська, а потім російська пропаганда всіляко знищували пам’ять про це… У нас дуже мало про це говорять, ми дуже мало знаємо імен. Тому вирішили створити таку мистецьку акцію, – розповів Гнатковський.

Він також додав, що головне завдання такої акції – це популяризувати українське у такі важкі часи.

Це все на противагу російській експансії. Що росія зараз знищує? Наш дух, свідомість, наш поступ у Європу. І це почалося не 24 лютого чи у 2014… Це вже триває як мінімум століття. Ми хочемо відновити пам’ять, відбудувати вертикаль нашої свідомості, – підкреслив актор.

Читайте: У Франківську встановили мобільні дефібрилятори. Як ними користуватися

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів: