Культура

На Коломийщині зʼявиться памʼятник Квітці Цісик

Google+PinterestLinkedInTumblr

Цього року американській співачці українського походження Квітці Цісик, яка любила і популяризувала українську пісню за кордоном, мало б виповнитися 70 років.

Її батько – скрипаль-віртуоз Володимир Цісик – народився в селі Ліски (нині — Коломийський район Івано-Франківської області). У цьому селі створений музей імені Квітки Цісик. Завідувач музею Ярослав Ясінський і директор місцевої гімназії Василь Гоменюк виступили з ініціативою спорудження пам’ятника легендарній співачці на родинному обійсті Цісиків, інформують в Івано-Франківській ОВА.

Задум підтримали у Навчально-науковому інституті мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. На базі кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації ПНУ, відбувся Всеукраїнський конкурс студентських творчих робіт «Ескізний проєкт пам’ятника Квітки Цісик в с. Ліски Коломийського району». На конкурсі молоді митці з різних навчальних закладів вищої освіти України представили свої творчі роботи.

За результатами роботи журі визначило переможців конкурсу: І місце — Вероніка Катрич; ІІ місце — Олександра Гевко; творчий колектив: Анна Абрамова, Анастасія Мішула, Іванна Сем’янів; ІІІ місце — Іванна Абрат; Христина Завальніцька; творчий колектив: Анна Абрамова, Анастасія Мішула, Іванна Сем’янів. Лауреатів конкурсу нагородили дипломами і преміями, всіх учасників – подяками.

Ескізи переможців, за словами директора інституту Володимира Федорака, будуть передані до музею Квітки Цісик. Також управлінець висловив сподівання, що у найближчому майбутньому один з цих проєктів постане повноцінним пам’ятником.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.