Культура

Івано-Франківський національний драмтеатр передали Мінкульту

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
12 квітня уряд завершив процедуру передачі Івано-Франківського національного академічного драматичного театру імені Івана Франка до сфери управління Міністерства культури та інформаційної політики України.

Франківці давно заслужили на це, що доводить проактивна позиція колективу від початку повномасштабного російського вторгнення на територію України, – хвалить франківський драмтеатр Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики, пише Репортер.

драмтеатр новини Івано-Франківська

Франківський драмтеатр в умовах війни відновив покази вистав. Замість сцени актори грають у бомбосховищі.

Ця ініціатива належить не тільки театру, а й містянам та гостям Івано-Франківська. Адже місто прийняло багато переселенців. Загалом усі українці сьогодні потребують відчуття причетності до культурного надбання.

З безпрецедентною воєнною агресією росії проти України ми спостерігаємо кричущий наступ ворога на все українське: культуру, мистецтво, історію, все, що ідентифікує та згуртовує українців. Тому сьогодні, як ніколи, важливо підтримувати українські театри та робити все можливе, щоб поступово заклади культури запрацювали. Все це сприятиме нашому єднанню та перемозі, – додає Олександр Ткаченко.

Рух опору й допомоги. Як волонтерить франківський драмтеатр (ФОТО)

Нагадаємо, Івано-Франківський національний академічний драматичний театр імені Івана Франка – це перший на Прикарпатті професійний український театр, створений 20 грудня 1939 року.

Статус національного отримав у 2019 році. Будівля театру налічує понад 13 тис кв м. Серед знакових вистав театру називають постановки Ростислава Держипільського «Солодка Даруся» та «Нація».

Франківський драмтеатр запрошує дітей переселенців на «Час творчості» (ФОТО)

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні