Відео Культура

Франківський художник розписує церкву у Бразилії (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Мер бразильського міста Куритиба Рафаель Грека відвідав українську церкву Носса Сеньора Аучільадора, іконостас якої розписує український художник Святослав Владика.

Як передає Укрінформ, про це Рафаель Грека повідомив у Фейсбуці.

За його словами, він вирішив відвідати церкву у день народження великого майстра Відродження Леонардо Да Вінчі (569 років). Ця дата присвячена мистецтву та художникам.

Рафаель Грека нагадав слова Бернард Шоу, який сказав, що «дзеркало використовують, щоб побачити своє обличчя, а мистецтво для того, щоб побачити свою душу».

«Тож я вирішив відвідати українського художника Святослава Владику, який малює в Куритибі. У своїй творчості він розкриває душу свого народу», – написав він.

Зауважимо, що Святослав Владика також створив та залишив муніципалітету Куритиби портрети Тараса Шевченка й Олени Колодій.

Нагадаємо, у 2021 році українці в Бразилії відзначають 130-річчя української імміграції до Бразилії. Культурні заходи з цієї нагоди стартували в Куритибі.

Довідка: Владика Святослав народився 12.05.1975 у місті Івано-Франківську. Живе та працює у Львові.

Сятослав Владика – український митець, громадський діяч, магістр сакрального мистецтва, лауреат Державної Премії України в галузі архітектури. Голова та засновник Асоціації Сакрального Миcтецтва співзасновник іконописних студій при Ужгородській духовній академії та при храмі Різдва Пресвятої Богородиці м. Львів, член Української спілки іконописців, викладач курсу «Іконографічний рисунок» іконописної школи «Радруж» при Українському Католицькому Університеті, входить до складу комісії з сакрального мистецтва Львівської Архієпархії Української Греко-Католицької Церкви.

Працює в галузі сакрального мистецтва. Є автором храмових поліхромій, ікон та іконостасів в Україні та закордоном. Провадить новаторський підхід в стінописах храмів який характеризує як “сакральний мінімалізм”.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.