Культура

Абетка Івано-Франківська. Літера С – Станиславів, стометрівка

Google+PinterestLinkedInTumblr

«Репортер» продовжує публікувати Івано-Франківську абетку. Вона побачила світ на День міста – ще 7 травня 2022 року. Втім, через війну презентація пройшла майже непоміченою. На полиці книгарень видання теж не потрапило, бо його дарували офіційним делегаціям. А шкода ж, адже абетка гідна, аби її побачили читачі…

Цього разу – літера «С», тобто – давня назва міста Станиславів і знаменита франківська стометрівка, пише краєзнавець Іван Бондарев.

Абетка Івано-Франківська. Літера С – Станиславів, стометрівка

«Хай жиє Станіслав, многа літ най має!» – співав незабутній Левко Бондар. Незважаючи на те, що місто вже понад 60 років як перейменували на Івано-Франківськ, багато мешканців вперто продовжують іменувати його Станиславовом, а частіше – Станіславом. Назва, як на мене, більш милозвучна, ніж отой радянський покруч.

У суспільстві давно вирують суперечки щодо доцільності повернення старої назви. Втім, чомусь ніхто з можновладців досі не виніс це питання на загальноміське обговорення, своєрідний референдум, який точно розставив би всі крапки над «І».

Абетка Франківська. Літера С – Станиславів, стометрівка

Ну і яка ж буде Івано-Франківська абетка без стометрівки? Наявність пішохідної зони це насамперед ознака європейськості. Недарма наша стометрівка вважалася однією з перших пішохідних зон у СРСР.

Останнім часом міська влада активно «розширює» стометрівку, намагаючись зробити пішохідною усю центральну частину міста. Якщо це вдасться, ми встановимо новий загальноукраїнський рекорд.

Більше про історію найцентровішої вулиці міста можна прочитати тут:

Фотоісторія однієї вулиці. Хто шпацерував стометрівкою у 1905-1917 роках (ФОТО)

І тут теж:

Історія франківської стометрівки: від Деблессема з румунами до Пілсудського й гусарів (ФОТО)

Іван Бондарев

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.