Кримінал Світ Фото

Зґвалтування неповнолітніх. У облраді обговорили скандал з іноземцями

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У вівторок, 9 лютого, у Івано-Франківську відбулося чергове засідання постійної комісії обласної ради з питань захисту прав людини, законності та люстрації. Розпочали його з обговорення резонансного інциденту із студентами-іноземцями у Франківську.

Нагадаємо, активіст, доцент Івано-Франківського національного медичного університету Степан Андрійців на своїй сторінці у Facebook повідомив, що 13 вихідців з Близького Сходу розбещували двох неповнолітніх місцевих дівчаток. Одній з них 12, іншій – 11 років.

12695898_1069819013085317_252664375_n

На засідання запросили представників поліції, міграційної служби та трьох найбільших університетів міста.

Начальник управління Державної міграційної служби в області Сергій Саїв повідомив, що за останні роки кількість студентів зі сходу зросла більше, ніж на 100%. Одна з причин цього – ситуація на сході Ураїни, через яку багато іноземців перевелися в міські вузи.

До теми. Хаєл Рукібат закликав не рівняти всіх йорданців під одне мірило.

За словами Саїва, проблема вседозволеності цих студентів пов’язана з обмеженою відповідальністю фірм, які мають контракти з нашими вузами та привозять іноземців у наше місто. За даними міграційної служби, з 485 запрошень, які медичний університет видав на навчання цьогоріч, дев’ять анулювали а 263 студенти не почали навчання, проте в’їхали на територію України. Так само в Україні іноземці залишаються і після їх виключення з університету чи закінчення навчання.

“Нам потрібно, перш за все, підняти конкурсну планку при відборі студентів на навчання, – каже Федір Козак, проректор університету нафти і газу. – Також за всіма законами студент після закінчення навчання має їхати у свою державу, це треба узаконити”.

12665638_1069818959751989_1677281402_n

Проректор запевнив, що після закінчення канікул в університеті проведуть збори та загальні обговорення проблеми. Також поспілкуються з найбільш схильними до правопорушень студентами.

До слова, зараз в університеті нафти й газу навчається 603 іноземці.

Проректор ІФНМУ Анна Ерстенюк зазначила, що університет всіма шляхами сприяє розгляду справи про зґвалтування неповнолітніх дівчат студентами-іноземцями.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні