Кримінал

Юрія Грицу досі судять

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Уже третій рік триває судовий процес у справі резонансного ДТП, яке скоїв суддя Господарського суду Івано-Франківської області Юрій Грица. Наразі знову запала кількамісячна пауза.

Нагадаємо, трагедія сталася ввечері 9 серпня 2011 року. Грица на «Волзі» врізався у ремонтників «Водоекотехпрому». Тоді загинув 60-річний Євген Черепаха, а 41-річний Степан Щур із тяжкими травмами три з половиною місяці не вставав з ліжка та отримав інвалідність. Пізніше експертиза встановила, що Грица був за кермом п’яний, обвинувачений визнав це під час судових слухань.

Суддю судять з 8 грудня 2011 року. Спочатку справу слухали в Бучацькому районному суді Тернопільської області. Та у квітні минулого року головуючий суддя Йосиф Кузевич подав у відставку. Через три місяці, 25 липня, справу почали розглядати у Чортківському райсуді. Головує суддя Наталія Яковець. Процес, майже доведений до стадії дебатів, почали слухати «з нуля» – допиту підсудного, потерпілих, свідків.

Як розповів «Репортеру» представник потерпілих адвокат Василь Підлуський, у процесі вже всіх допитали й дослідили документи. Та у січні захист Грици висунув клопотання про судову експертизу стану доріг і дорожніх умов. Її вже раз проводили ще під час слухань в Бучачі, і сторони чекали на результати понад півроку. «Нове-старе» клопотання адвокат обвинуваченого мотивував тим, що попередню експертизу призначав суддя Кузевич, а оскільки нині справу веде суддя Яковець, то й експертизу треба провести заново. Процес знову «завис». Перерва у слуханнях триває уже четвертий місяць.

Цікаво, що попередня експертиза, яку проводили фахівці Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз імені Бокаріуса, визначила, що організація дорожнього руху в місці аварії при проведенні ремонтних робіт КП «Івано-Франківськводоекотехпром» не відповідала вимогам нормативних документів. Якщо ці результати підтвердяться, очікуваним буде клопотання захисника Грици про повторне відтворення обставин ДТП. У листопаді минулого року аварію вже відтворювали, і на цю процедуру суд чекав дев’ять місяців.

Юрія Грицу судять уже два з половиною роки, і, очевидно, що судовий процес знову затягують. Весь цей час Грица продовжує працювати суддею Господарського суду Івано-Франківської області. Він не вибачився перед потерпілими та нічим їм не допоміг.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.