Кримінал

Волонтери, які допомагали армії, можуть сісти на 10 років. Якщо Кабмін не допоможе

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Як повідомив Фонд “Відкритий Діалог”, його волонтери вже передали понад 270 бронежилетів Збройним силам України, у тому числі – перенесли на собі через польсько-український кордон. Цей метод називається “мураха”, і потребує багато часу та волонтерів для доставки більш-менш пристойної партії, пише УП.

DSC_0020[1]

29 березня волонтери організували поставку великої партії бронежилетів найвищих стандартів – 4 категорії (НАТО). Однак польська прикордонна та митна служба затримали цю гуманітарну допомогу, що складалася з 42 куленепробивних жилетів. Причина – відсутність ліцензії на постачання такого обладнання.

На той момент представники Фонду вважали бронежилети засобом захисту. Згодом до бронежилетів додалася партія із 116 касок, які везли інші волонтери. Засоби захисту були придбані легально, за зібрані з дозволу польського уряду кошти волонтерів.

За інформацією від польських журналістів, у вівторок, 22 липня, заступник прокурора міста Замостя, що веде справу, перевів Романа Кушніра, Андрія Хавунко та ще більше десятка волонтерів Фундації зі статусу свідків у статус звинувачуваних.

Наразі затриманому водію та причетним волонтерам загрожує до 10 років ув’язнення за порушення митного законодавства, а саме ж обладнання буде знищене.

“Для вирішення проблеми та звільнення Романа і Андрія потрібно підтвердження призначення цих бронежилетів від українського уряду. Наразі ми очікуємо листа від уряду України про те, що вказана партія бронежилетів є благодійною допомогою, не підлягає реалізації, і буде безкоштовно передана підрозділам ЗС України”, – повідомили у Фонді.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні