Кримінал Світ Фото

Вбивство валютника. Суд відмовився досліджувати усі докази, які адвокати Струца вважають сфальшованими

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Вирок Івано-Франківського міського суду, за яким Романа Струца засудили до 8 років позбавлення волі, оскаржуюють у суді. Нагадаємо, 26-річного франківця визнали винним у нападі на валютника Руслана Макара, який стався ще у 2010-му.

струц

П’ять років, проведених у СІЗО, Роман писав у Генпрокуратуру про те, що не вбивав, що міліціонери катували його у відділку, що на його одязі з’явилась кров вбитого, а потім загадково зникла. Лише у червні 2015 року його, нарешті, відпустили під домашній арешт.

У середу, 30 березня, в апеляційному суді продовжили розгляд скарги.

Адвокат Євген Іщенко надав суду клопотання, в якому написав про усі докази, які має надалі дослідити апеляційний суд. Він наголосив, що йдеться про докази, які проігнорував і не взяв до уваги суд першої інстанції.

Зокрема, йдеться про взяті у загиблого проби крові, хоча зразки у Руслана Макара до того вже брали. Також про те, що речі Романа Струца кілька разів направляли на експертизи і робив це не лише слідчий, а й начальник слідчого відділу та навіть начальник міськвідділу міліції, хоча за вимогами кримінально-процесуального кодексу такого права вони не мали.

До теми. На речових доказах – лише дірки. На одязі Струца, якого судять за вбивство валютника, київські експерти крові не знайшли.

Адвокат також просить дослідити протокол огляду та вилучення мобільних телефонів потерпілого Макара, адже цей доказ, каже, слідчі проігнорували. А за ним, вважає адвокат, можна встановити особу ймовірного підозрюваного, який був винен гроші валютнику. За словами Іщенка, напередодні нападу валютник вимагав у цього чоловіка негайно повернути позичене.

IMG_4213

“Слідство намагалось розвивати все проти Струца, та навіть не розглядало альтернативні варіанти, – каже адвокат. – Усі докази, які свідчили про його невинуватість, у тому числі й алібі, слідчі й суд просто проігнорували”.

Також адвокат каже, що свідок нападу на валютника бачив, що злочинці були у балонових куртках. У Струца, говорить Євген Іщенко, вилучили речі з тонкого матеріалу, які зазвичай носять весною, але не взимку, коли трапився злочин.

До теми. Алібі тікає за кордон. Свідок у справі про вбивство у Франківську отримувала погрози від міліції.

“Ви назвали цілий том справи, докази, які суд першої інстанції дослідив з порушеннями або не повністю. Так що не так зробив суд?”, – спитав суддя.

На це Іщенко пояснив, що суд брав до уваги одні доводи, а відкидав інші, які свідчили про непричетність Романа Струца до злочину. Прокурор Денис Свірідов сказав, що усі ці докази були взяті до уваги та належно досліджені, тому виступив проти долучення цього клопотання до справи.

До теми. Вбивство валютника у Франківську. Розмова із Прокопчуком у відділку міліції (ВІДЕО)

Врешті суд вирішив задоволити клопотання частково: щодо експертиз крові, протоколів обшуку у домі Струців та протоколу про невизнання деяких речей доказами. Інші докази досліджувати відмовився.

Після цього адвокат Володимир Соботник зачитав друге клопотання, у якому просив зачитати доручення слідчого, тобто дослідити той факт, що упродовж двох днів після обшуку – з 31 березня до 1 квітня 2010 року – речі Струца були невідомо де. Також просить допитати повторно експерта Василя Говеру, який би підтвердив, що над вилученими речима було непроцесуальне втручання.

“Суд так і не зрозумів, що під час проведення розлідування ніхто, окрім слідчого, не мав права направляти речі на експертизу, – сказав Соботник. – Натомість справу передали ще іншому слідчому, а речима оперували працівники міліції, а не слідчі. Це суперечить вимогам КПК. А оперативники казали у суді, що не можуть пригадати, кому передали речі Струца”.

Адвокат просить дослідити, чому вдруге у загиблого Макара брали зразки крові. Також Соботник нагадав про відеодоказ, на якому екс-міліціонер Василь Дзундза детально розповів, як кров загиблого правоохоронці накапали на одяг Струца.

Прокурор сказав, що це клопотання є необгрунтованим.

До теми. Екс-міліціонер у суді заявив, що справжній вбивця валютника давно у Польщі.

Після кількох хвилин у нарадчій кімнаті суд вирішив перервати засідання. Наступного разу дослідять докази по першому клопотанню, тільки після цього будуть вирішувати, чи задоволити клопотання другого адвоката.

Як повідомляв «Репортер», 29 січня 2010 року невідомі побили валютника Руслана Макара кийками, відібрали на той час понад 400 тис. грн у різній валюті, золото та документи. Потерпілий помер у лікарні через шість днів після нападу.

Додамо, що Роман Струц відбув у СІЗО з 5 квітня 2010 року по 18 червня 2015 року. А за новим законом, якщо рахувати рік у СІЗО за два роки ув’язнення, виходить, що Струц відсидів понад 10 років.

Наступне засідання – 5 квітня о 14:00.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні