Кримінал Світ Фото

Вбивство валютника. Експерт Говера розповів, що оглядав речі Струца без слідчого і знайшов кров (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Вирок Івано-Франківського міського суду, за яким Романа Струца засудили до 8 років позбавлення волі, оскаржуюють у суді. Нагадаємо, 26-річного франківця визнали винним у нападі на валютника Руслана Макара, який стався ще у 2010-му. Додамо, що це поки єдина справа в області, у якій участь брав суд присяжних.

IMG_3285

Нині до суду викликали експертів НДЕКЦ Василя Говеру та Христину Кондратюк, яких адвокати звинувачують у причетності до фальшування доказів.

До теми. Вбивство валютника. Прокурор визнав, що екс-начальник міліції Фелик порушив вимоги КПК.

П’ять років, проведених у СІЗО, Роман писав у Генпрокуратуру про те, що не вбивав, що міліціонери катували його у відділку, що на його одязі з’явилась кров вбитого, а потім загадково зникла. Лише у червні 2015 року його, нарешті, відпустили під домашній арешт.

Нині до суду не з’явився прокурор Денис Свірідов, замість нього – Мар’ян Доскоч, який і просив для Струца 8 років позбавлення волі. Першим допитали Говеру, нині він завідувач одного з відділів НДЕКЦ при УМВС України в Івано-Франківській області.

“Я отримав листа про термінове проведення дослідження речей, які знаходяться у пакетах, на предмет виявлення слідів крові, – каже Василь Говера. – Я тоді був начальником відділу спецдосліджень. Зараз я не можу пригадати, хто доручив мені провести дослідження”.

“Яким документом ви оформили відповідну перевірку?”, – питає адвокат Володимир Соботник.

“Листом”, – відповів свідок.

“Чи відповідав складений вами лист від 2 квітня 2010 року вимогам його оформлення, регламенту, вимогам діловодства?”, – питає захисник.

“Не пригадую”, – відповів той.

Свідки Кондратюк та Говера у залі суду
Свідки Кондратюк та Говера у залі суду

До теми. На речових доказах – лише дірки. На одязі Струца, якого судять за вбивство валютника, київські експерти крові не знайшли.

Свідок сказав, що отримав шість пакетів.

“Детального переліку одягу на бірках не було. Було по декілька речей у кожному пакеті, – каже Говера. – Під час огляду речей проводилось фотогрування бірок та пакетів. Я оглядав речі з спеціалістом-імунологом”.

“А чому в листі не було вказано, що ви були виконавцем? Чому не було жодної фотоілюстрації?, – питає адвокат.

“Цього зараз не можу сказати”, – знизав плечима Василь Говера.

“Але ж у суді ви казали раніше, що ніяких фото не робили. Чому ви змінили свої покази?”, – спитав Роман Струц.

“Я нічого не змінював”, – відповів свідок.

IMG_4213

До теми. Алібі тікає за кордон. Свідок у справі про вбивство у Франківську отримувала погрози від міліції.

За словами експерта, на двох речах він виявив речовину, схожу на сліди крові.

“Ми упакували ці дві речі у один пакет, вони знаходились у приміщенні центру, у нашій лабораторії. Потім їх забрав слідчий”, – говорить Говера.

Бірки на шести пакетах були опечатані бірками НДЕКЦ, каже свідок. Тільки дві речі, на яких були сліди крові, упакували у окремі пакети, які помістили разом у ще один пакет.

Суддя Володимир Гандзюк спитав, для чого був попередній огляд речей перед проведенням дослідження.

“Це такий відбір, аби виокремити ті речі, які цікавлять і які потрібно дослідити, – сказав свідок. – У нас є спеціальні знання і навики”.

Адвокат Євген Іщенко спитав, чи мав право експерт проводити огляд речей без участі слідчого і просив обґрунтувати це вимогами Кримінально-процесуального кодексу. Свідок сказав, що не може на це відповісти.

“Ми проводимо огляд речей як спеціалісти. Ми виконуємо доручення, – додав Василь Говера. – Якщо я не помиляюсь, речі забрав слідчий Василь Кулюшин, а ініціатором перевірки був начальник міського відділу”.

Суд перейшов до допиту Христини Кондратюк.

До теми. Екс-міліціонер у суді заявив, що справжній вбивця валютника давно у Польщі.

Адвокат Соботник спитав, чому у супровідному листі-відповіді Василю Фелику, який просив про термінову перевірку, не вказано, що при попередньому огляді речей Романа Струца було фотографування. Свідок пояснила, що це “людський фактор”.

Раніше свідок у суді казала, що отримала речі Струца з бірками понятих. Зараз жінка це заперечує і заявляє, що бірки були з печатками НДЕКЦ.

“Це було технічно. Це людський фактор”, – повторилась Христина Кондратюк.

“Чи допускались ви такої помилки при інших дослідженнях”, – спитав захисник.

“Ні”, – запевнила вона.

Проте адвокат Євген Іщенко сказав, що такі “помилки” експерт робила і раніше: навів приклад, коли Кондратюк проводила попередній огляд штанів Василя Гошовського, у якого знайшли гроші і який сказав правоохоронцям, що гроші належать Роману Струцу. Адвокат заявив, що при огляді та дослідженні доказів теж були грубі порушення.

Врешті суд заявив, що досліджених доказів достатньо і запропонував перейти до судових дебатів.

Наступне засідання – 18 квітня о 13:00.

Як повідомляв “Репортер”, 29 січня 2010 року невідомі побили валютника Руслана Макара кийками, відібрали на той час понад 400 тис. грн у різній валюті, золото та документи. Потерпілий помер у лікарні через шість днів після нападу.

Додамо, що Роман Струц відбув у СІЗО з 5 квітня 2010 року по 18 червня 2015 року. А за новим законом, якщо рахувати рік у СІЗО за два, виходить, що Струц відсидів більше, ніж присудили у вироку, замість 8 років – понад 10 років.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні