Кримінал

У Франківську судили офіцера, який продав «бойову повістку» за 500 доларів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

30 травня Івано-Франківський міський суд виніс вирок у справі офіцера мобілізаційного відділення, який продав фіктивну «бойову повістку» за 500 доларів. Ця повістка була потрібна «клієнту», щоб не отримати справжньої.

Як ідеться у матеріалах суду, обвинувачуваний є уродженцем села Микуличин, військовослужбовцем за призовом на посаді старшого офіцера мобілізаційного відділення. Також чоловік має статус учасника бойових дій та є інвалідом 3 групи.

повістку, бойову
Фото ілюстративне

Суд встановив, що 17 січня 2024 року в Меморіальному сквері в Івано-Франківську майор отримав 500 доларів за «бойову повістку». Повістка була виписана не на ім’я чоловіка, який передавав гроші, а на ім’я його товариша. Щоб останній міг вільно пересуватися територією області і у разі, якщо його зупинять працівники ТЦК та СП, він міг просто показати цю довідку.

Крім цього, тиждень перед цим – 10 січня, аби переконати клієнтів, що він може зробити потрібну довідку, майор сфабрикував два документи. Маючи доступ до бланків повісток, вніс до офіційного бланку повістки на відправку, підписаної начальником даного центру та посвідченої гербовою печаткою вказаного центру, неправдиві відомості про дату необхідності прибуття посередника 6 березня 2024 року, а також його анкетні дані. Аналогічну повістку він зробив і на ім’я самого «клієнта».

В підготовчому судовому засіданні обвинувачений свою вину визнав, щиро каявся. Суд ухвалив затвердити угоду про визнання винуватості, укладену 30 травня між прокурором Івано-Франківської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону та обвинуваченим.

Згідно з цією угодою чоловіка визнали винним та призначили покарання – 3 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 тис грн.

Також його позбавили права обіймати посади, пов`язані із виконанням організаційно-розпорядчих, адміністративно-господарських функцій та функцій представника влади на підприємствах, установах, організаціях незалежно від форми власності, на строк 2 роки.

Стягнути з нього в дохід держави 32 563 грн процесуальних витрат за проведення експертиз.

Читайте: Захисники з Франківщини взяли участь в «Іграх Нескорених»

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.