Кримінал

То 20 тисяч, то 150. У Франківську суд допитав Зіновія Жовніра, якого взяли на хабарі

Google+PinterestLinkedInTumblr

У понеділок, 15 травня, в міському суді Івано-Франківська продовжили слухати справу колишнього начальника міського відділення Фонду державного майна  Зіновія Жовніра, якого звинувачують в одержанні хабара. Жовнір розповів, що обіцяв потерпілим «переговорити щодо зниження ціни на об’єкт».

«Я мав розмову з Болоцьким, що якщо ціну знизять, я отримаю винагороду 20 тис доларів», – спочатку сказав Жовнір.

За його словами, з потерпілим Болоцьким Жовнір познайомився через посередника Коцюка. Вони були зацікавлені у придбанні ДП «Коломийська паперова фабрика». Відтак Жовнір виступив з ініціативою змінити спосіб приватизації. Адже фабрику планували виставити на аукціон за вперше введеною в Україні електронною біржею, тобто аукціон мав відбуватися за зниженням ціни, а не за підвищенням.

Суддя також поцікавився, чому в матеріалах справи фігурує сума 150 тисяч доларів, а на запитання прокурора Жовнір відповідав, що вимагав двадцять. Знову за словами Жовніра, домовились про 150 (!)  тисяч доларів, які він мав отримати після купівлі паперової фабрики. 20 тисяч – то лиш завдаток, а решту 130 тисяч – після продажу об’єкту. Однак згодом Жовнір передумав і сказав надати йому всю суму ще до початку торгів.

Відтак Жовнір повністю визнав вину.

Прокурор клопотав ще про допит свідків Болоцького та Коцюка. Відтак засідання відклали. Наступне відбудеться 13 червня о 13.00.

Нагадаємо, у жовтні начальника Івано-Франківського відділення Фонду державного майна Зіновія Жовніра затримали працівники СБУ і прокуратури на отриманні хабара в розмірі 20 тис $.

Потім з’ясувалося, що то був перший «транш» зі зменшення оціночної вартості для київського підприємця приміщень ДП «Коломийська паперова фабрика».

Далі суд обрав Жовніру запобіжний захід – тримання під вартою і заставу в 4 млн 334 грн.

Після цього суд відсторонив Жовніра з посади керівника Івано-Франківського відділення Фонду державного майна та арештував його майно. Потім були ще два судові засідання, на яких вирішили залишити обвинуваченого під вартою.

Через півтора місяця у справі Зіновія Жовніра змінили статтю – його більше не звинувачували в хабарництві. Натомість перекваліфікували на «зловживання впливом».

Ще через тиждень суд звільнив обвинуваченого з-під варти. Згодом Жовнір розкаявся в суді й запевнив, що «це не повториться!».

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.