Кримінал

У Франківську росіянка закликала до відновлення СРСР та отримала п’ять років

Google+PinterestLinkedInTumblr

Колегія суддів Івано-Франківського апеляційного суду залишила без задоволення апеляційну скаргу захисника на вирок міського суду від 11 липня 2022 року. Мешканка Івано-Франківська отримала п’ять років позбавлення волі, повідомляє Репортер.

п'ять років за зраду новини Івано-Франківська

Розглянувши матеріали справи, суд першої інстанції дійшов висновку про злочинну діяльність обвинуваченої, яка мала деструктивний для України характер, інформаційно, тобто силою слова загрожувала її суверенітету та територіальній цілісності, миру і безпеці України та її громадян, – йдеться у повідомленні.

За даними суду, уродженка Оренбурга ще в лютому 2015 року набула громадянство України. Була зареєстрована й фактично проживала у Франківську. Ніде не працювала. Натомість створила обліковий запис у соцмережі «вконтакте» зі створенням відповідної сторінки. Далі використовувала її для приватного та публічного спілкування.

Крім того, використовуючи VPN-сервіси, які дозволяють відвідувати заблоковані сайти, долучилась до групи «Державнаяведруссия – обновлённыйссср» і стала її редактором. В її функції входило поширення, видалення, коментування матеріалів, долучення учасників. Ця група є публічно доступною, на цей час має 652 користувачів, зокрема й жителів України.

Читайте: Франківська СБУ викрила 42 колаборанти за минулий рік

Далі жінка “стала популяризувати ідеї відродження Радянського Союзу, відновлення УРСР в його складі, публічно використовуючи заборонену законом символіку комуністичного тоталітарного режиму, заперечувала через засоби соціальної мережі злочинний характер комуністичного тоталітарного режиму, возвеличувала Леніна та Сталіна – осіб, які обіймали керівні посади у вищих органах влади, публічного заперечувала/виправдовувала злочинний характер діяльності комуністичного тоталітарного режиму”.

Мотивом діяльності обвинуваченої слугували стійкі ідеологічні переконання, прагнення популяризації комуністичної ідеології, відродження СРСР шляхом долучення України та Білорусі до складу російської федерації, – повідомляють у суді.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.