Кримінал Світ Фото

У Франківську оскаржують вирок, який виправдав “стрілка” з Тисова

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У середу, 28 вересня, апеляційний суд Івано-Франківської області почав розгляд скарги на вирок мешканця села Тисів, який стріляв у двох людей.

14518250_1055715704535382_1587453284_n

У липні Болехівський міський суд виправдав 30-річного Олега Дякуна.

14518383_1055715731202046_2024776536_n

Нагадаємо, 1 травня 2012 року вночі обвинувачений підстрелив двох людей. За матеріалами справи, до його будинку прийшли двоє п’яних чоловіків, щоб повернути золотий ланцюжок. Матір підсудного сказала, що син не вдома. Проте вимагачі не пішли, а почали погрожувати чоловікові та його рідним. При цьому, намагалися проникнути в будинок, стукаючи балонним ключем по дверях.

Тоді господар взяв мисливську рушницю (яка була зареєстрована), відкрив вікно ванної кімнати та вистрелив в ногу одному з чоловіків, той впав на землю.

Після цього підсудний почув, що поранений каже іншому: “забери рушницю та вбий його”. Тоді чоловік вистрелив і у другого нападника.

Болехівський міський суд все ж не розгледів тут злочину – оголосили виправдувальний вирок.

Апеляцію подала представник прокуратури Наталія Чекан, а також два потерпілі: Андрій Сеньків та Віктор Бойчук. Останній зараз мешкає у Литовській Республіці, тож у суді його представляє Ярослав Ільницький.

Однак до суду ні потерпілі, ні їхні представники не прийшли.

У своїх скаргах вони наголошують, що Дякун умисно стріляв у них і це не був самозахист. Також потерпілі вимагають скасувати вирок Болехівського міського суду від 11 липня через “істотні порушення вимог кримінально-процесуального закону, невідповідність висновків суду фактичним обставинам справи та неправильне застосування кримінального закону”.

Крім того, просять направити справу на новий розгляд, знову до суду в Болехові.

Також у скарзі йдеться, що коли Дякун вистрелив у ноги Сеньківа, то Бойчук хотів відібрати у обвинуваченого мисливську рушницю. Бойчук наголошує, що Дякун неправильно його зрозумів, мовляв, він не хотів застрелити Дякуна, а мав намір лише забрати зброю.

“Вирок, яким виправдали Дякуна, є несправедливим і незаконним, – сказала у суді прокурор Чекан. – Суд має керуватись думкою закону, а не думкою учасників засідання. Дякун застосував зброю, коли для цього не було підстав. Так, потерпілий Сеньків лежав на землі та стікав кров’ю, а Дякун вистрелив вдруге. Це ніщо інше, як уявна необхідність оборони, адже небезпеки не було. Проти Дякуна не було збройного нападу, він міг звернутися до поліції”.

Виправданий Олег Дякун сказав, що він погоджується із попереднім вироком та вважає себе невинуватим.

“Ця справа тягнеться з 2012 суду і вже доходила до Вищого спеціалізованого суду і там погодились, що в діях Дякуна відсутній склад злочину. Він взяв зареєстровану мисливську рушницю та захищав сім’ю у власному будинку, – каже адвокат Володимир Соботник. – О третій ночі ці особи прийшли на чуже подвір’я у нетверезому стані, це підтверджено у матеріалах справи. Вони приїхали на автобусі, розбили скло автомобіля Дякуна і мали намір проникнути всередину будинку. Двоє людей – це вже група, згідно з законом, і вони були озброєні металевим балонним ключем”.

За словами захисника, потерпілі у цій справі є сімейними дебоширами, їх неодноразово притягали до відповідальності. Так говорить і підсудний.

“Десь за рік до цього інциденту у нас із Сеньківим виник конфлікт, – говорить Олег Дякун. – Я обідав у одному з закладів Болехова зі своїми друзями. Сеньків прийшов із компанією і почав до нас безпідставно чіплятись. Вдарив мого друга, потім мене – почалась бійка. Пізніше Сеньків приходив до мого дому, зламав ручку на дверях, хотів зі мною розправитись, але мене не було вдома. Вдруге він прийшов вже із Бойчуком, погрожував, що спалить мій будинок, тож я взяв зброю, аби захистити свою сім’ю”.

Врешті суд оголосив перерву у справі – до 9:00 3 жовтня.

Прокурор Наталія Чекан попросила викликати на наступне засідання потерпілих Сеньківа та Бойчука, допитати їх, а також Олега Дякуна. Проте суд відмовив.

Додамо, що підсудного звинувачували в умисному заподіянні тяжких тілесних ушкоджень двом чоловікам при перевищенні меж необхідної оборони.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні