Кримінал

Суд заарештував корпоративні права калуського Карпатнафтохіму

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Український суд заарештував корпоративні права ТОВ «Карпатнафтохім». Про це у вівторок повідомили Національна поліція, Бюро економічної безпеки та Офіс генерального прокурора.

Назву компанії у повідомленні прямо не вказують, але прозоро на неї натякають, називаючи одним із найбільших виробників органічних хімічних речовин, підконтрольним російській нафтовій компанії з десятки найбільших у світі, пише Ліга.Бізнес.

Прокуратура проілюструвала повідомлення зображенням центрального офісу Карпатнафтохіму.

Корпоративні права підприємства на суму понад 2,3 млрд грн, а також 35 об’єктів його нерухомості заарештовано в рамках кримінального провадження про відмивання грошей (ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 209 КК України).

Слідство вважає, що упродовж 2017-2022 років службові особи підприємства ухилилися від сплати понад 3 млрд грн податків і незаконно перерахували на користь юридичної особи – нерезидента, що підконтрольна російській нафтовій компанії, понад 5 млрд грн для подальшої їхньої легалізації.

Карпатнафтохім створений у 2004 році на базі потужностей калуського підприємства «Оріана». Завод спеціалізується на виробництві хлору, каустичної соди, вінілхлориду, етилену, поліетилену і пропилену. Власником Карпатнафтохіму раніше був російський Лукойл, зараз – нідерландська Karpaty Chemical, бенефіціари якої Ільхам Мамедов та Ігор Щуцький купили завод у Лукойла після того, як він потрапив під санкції.

Після початку російського вторгнення Карпатнафтохім зупинив роботу.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні