Кримінал Світ

Суд “чорних трансплантологів”. Засідання знову перенесли – потерпілі не прийшли

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У вівторок, 4 жовтня, Івано-Франківський міський мав продовжити розгляд справи проти п’ятьох судмедекспертів, яких вже четвертий рік звинувачують у незаконній трансплантації. Нагадаємо, раніше їм винесли виправдувальний вирок, однак його оскаржили – через відсутність потерпілих на засіданнях.

До теми. «Чорні трансплантологи» хочуть правди. Франківські судмедексперти твердять, що органами ніхто не торгував.

IMG_4291

На сьогоднішнє засідання знову не прийшов жоден із 34, заявлених прокуратурою, потерпілих. Спочатку у справі їх було 62. Врешті засідання вкотре перенесли.

Нагадаємо, експертів Ігоря Горичка, Романа Купчака, Едуарда Ковача, Олега Швеця та медсестру Тетяну Горичок затримали у 2012 році. У 2007 році медзаклади по всій Україні почали працювати з державним підприємством «Біоімплант», створеним при Міністерстві охорони здоров’я у 2004-му. Вилучені у небіжчиків тканини з регіонів відправляли до Києва, звідти в Німеччину, до компанії Tutogen Medical GmbH, а в Україну повертались уже готові біоімплантати. Їх використовують для лікування кісток, рогівки ока, дефектів після видалення зубів тощо.

«Ні обвинувачені, ні працівники ДП «Біоімплант» не здійснювали лікування пов’язаного з трансплантацією, вони виготовляли біоімплантати, – говорить адвокат Тетяна Войцеховська. – З цим погоджувалася і сторона обвинувачення в судовому засіданні. Тобто відсутній необхідний елемент складу злочину – об’єкт злочину, оскільки вилучені анатомічні матеріали у трупів не використовувались і не могли використовуватись для трансплантації. І це підтверджено висновками експертиз. Хоча це ніяк не впливає на відсутність складу злочину, але згоди усіма людьми, яких визнали потерпілими органом досудового розслідування, надавались добровільно».

sudmed

Обвинувачені, за словами прокурора, працювали спільно із “невстановленими слідством особами” та отримували від 2500 до 4000 грн за одну тканину. Йдеться про фрагменти хрящів, кісток, очних яблук тощо.

Додамо, що після скандального затримання експертів Мінохорониздоров’я оприлюднило заяву з роз’ясненням, що «діяльність працівників Івано-Франківського обласного бюро не належала до трансплантології і була цілком законною», що вони вилучали не органи, а лише тканини, і то у померлих, що не є трансплантологією.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні