Кримінал

Справа стоматолога-різника: Бойко отримала 3 роки, Вуйців – довічне ув’язнення

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулого тижня у франківському міському суді, нарешті, закінчився розгляд резонансної справи Ігоря Вуйціва, якого ще часто називають стоматологом-різником. Вуйціва звинувачують у тому, що восени 2014 року він убив та розчленував двох друзів. Обвинуваченою у справі проходила і його дівчина Юлія Бойко – вона помагала ховати тіла.

Вуйців_03

Слухання продовжилися у середу, 15 червня. За словами прокурора, у суді було повністю доведено вину Вуйціва. А саме – «що 7 вересня 2014 близько 18 години Вуйців зустрівся зі знайомим Ігорем Струтинським, придбавши пляшку горілки, вони пішли у стоматкабінет Вуйціва. Близько 10 вечора прийшла Бойко, Струтинський почав непристойно поводитися щодо неї, тому Вуйців вирішив його вбити. Аби приховати сліди, заманив у ванну, там схопив ножиці й наніс удар лезами у ліве око. Наступного дня розчленував труп і зніс частини у підвал, присипавши сіллю. Тоді ж з допомогою Бойко помили ванну від крові, а 9 вересня вивезли частини тіла у недобудову на Вовчинецькій».

Так само, на переконання прокурора, в суді було доказано, що через ревнощі до Бойко, Вуйців 4 жовтня убив у підвальному приміщення того ж будинку Антона Кучерака. І так само позбувся тіла.

Прокурор також відмітив, що Вуйців є повністю осудним – психічними розладами не страждав і не страждає.

«Але під час слідства заявляв, що він психічно нездоровий, у ньому живе ще одна особа, або навіть дві. Вважаємо, що таким чином він намагався уникнути відповідальності за злочин», – наголосив прокурор.

Прокурор просив суд визнати Ігоря Вуйціва винним у злочинах, передбачених ч. 1 ст. 115 КК (Вбивство) та п. 13 ч. 2 ст. 115 КК (Вбивство, вчинене особою, яка раніше вчинила умисне вбивство). По першій статті присудити 15 років позбавлення волі, по другій – довічне ув’язнення. Щодо Юлії Бойко, то для неї прокурор попросив три роки позбавлення волі.

Зі свого боку матері жертв заявили, що не вірять у мотив вбивств, який обстоює прокуратура, а саме ревнощі до Бойко, мовляв, ніколи не чули від своїх дітей про таку дівчину. Але разом із тим підтримали прокурора щодо міри покарання.

В останньому слові Ігор Вуйців лиш заявив, що своєї вини не визнає, Бойко плакала і просила пробачення у матерів жертв.

А от захисники Вуйціва наполягали на версії, яку той озвучив в суді. Що і вбивства, і розчленування тіл – на руках Бойко. А раніше він обмовляв себе, бо думав, що вона вагітна. Адвокати також наголосили, що немає очевидців тих подій. А стосовно версії, що Бойко боялася Вуйціва, то її спростовують свідки. Ба навіть більше – у суді було доведено, що саме Бойко нанесла Вуйціву ножове поранення. І саме її свідки характеризують як агресивну. Натомість про жодні конфлікти між Вуйцівим, Кучераком і Струтинським ніхто ніколи не чув. Так само адвокати поставили під сумнів висновки експертиз. Тож просили суд виправдати Вуйціва у зв’язку з недоведенням вини.

Захисники Бойко апелювали до суддів, що їхня підзахисна свою вину визнає, зі слідством працювала, наркозалежності позбулася, тож просили їй призначити покарання без ізоляції від суспільства.

Вирок у справі суд оголосив у п’ятницю, 17 червня. Свідчення Вуйціва, які він надав вже у суді, «суд оцінив критично як такі, що неодноразово змінювалися, спрямовані на уникнення від кримінальної відповідальності та повністю спростовані дослідженими у судовому засіданні доказами».

Під час слідства Вуйців визнавав себе винним у скоєному, але «у листопаді 2014 він звернувся до прокурора області зі скаргою, в якій вказав, що саме Бойко одноособово вчинила вбивства Струтинського і Кучерака, а він уже тільки допомагав їй розчленувати тіла, а визнавальні покази дав під тиском працівників міліції. Вже під час допиту у судовому засіданні Вуйців втретє змінив покази, зазначивши, що Бойко не тільки сама вбила, а й без будь-якої його допомоги приховала сліди вчинених злочинів».

У вироку також наголошується, що під час слідчого експерименту Вуйців детально повідомив обставини цих злочинів.

Отож Івано-Франківський міський суд визнав Ігоря Вуйціва винним за всіма звинуваченнями та призначив покарання у вигляді довічного позбавлення волі. Юлії Бойко дали три роки за гратами.

Крім того, Вуйціву доведеться сплатити потерпілим (мати та дружина Кучерака і мати Струтинського) по 500 тис грн моральної шкоди.

Вирок вступає в силу через 30 днів після проголошення. Обидва фігуранти справи мають право подати апеляцію.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.