Кримінал

Справа Колковського: Підсудний зізнався у шахрайстві

Google+PinterestLinkedInTumblr

Обласна прокуратура передала до суду ще одне кримінальне провадження щодо екс-депутата Івано-Франківської міської ради від “Свободи” Володимира Колковського.

koll

 Він обвинувачується за частиною 2 статті 190 Кримінального кодексу України – шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому, пише Курс.

Нагадаємо, у травні цього року Івано-Франківський міський суд почав розгляд кримінального провадження щодо Володимира Колковського, який обвинувачується за ч.астиною 3 статті 368 КК України (одержання хабара в особливо великому розмірі або службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище).

Прокуратура обвинувачує Колковського в тому, що він організував угоду з вимаганням та отриманням хабара за видачу необхідних дозволів і документів на будівництво. Угода організована між директором ТзОВ  “ЛКМ-Інвест” Віктором Ломеєм та екс-директором департаменту містобудування та архітектури МВК Олегом Гаркотом. Минулого року Гаркот був засуджений до п’яти років позбавлення волі з відтермінуванням у два роки.

На попередньому слуханні суд виніс ухвалу, якою вирішив об’єднати кримінальні провадження в одне, оскільки вони стосуються однієї і тієї ж самої особи.

Зважаючи на обвинувачення за ч. 2 ст. 190 ККУ, прокуратура зачитала обвинувальний акт. Згідно з ним, Колковський шляхом обману виманив у Ломея 10 тисяч доларів. За ці гроші підозрюваний обіцяв домовитися з головою “однієї з депутатських фракцій” про виділення підприємцю в оренду терміном на три роки земельної ділянки площею 1,12 га для обслуговування житлових приміщень.

Екс-депутат від “Свободи” визнав свою вину. Пояснив, що, розуміючи, що це питання все одно пройде на сесії, вирішив заробити грошей. Мовляв, рано чи пізно міська рада мала прийняти позитивне рішення. При цьому Колковський  стверджує, що ні з ким не домовлявся і навіть не був на сесії, коли міськрада прийняла позитивне рішення щодо передачі ділянки в оренду Ломею.

Приблизно дві години суд вивчав документи. Серед доказів прокуратура надала лист, адресований “ЛКМ-Інвест” від земельного управління міськвиконкому, який підтверджує, що до того, як Колковський взяв гроші у Ломея, питання щодо виділення земельної ділянки не набирало достатньої кількості голосів у міській раді.

Прокурор нагадав, що неправомірну вигоду у розмірі 10 тисяч доларів США Колковський отримав 30 травня 2012 року і того ж дня виконком прийняв рішення винести повторно на сесію питання затвердження технічної документації на земельну ділянку по вул. Мазепи, 144. Після того 3 липня міська рада її затвердила.

Представник потерпілого пояснив, що Володимир Колковський вже повернув Віктору Ломею ці гроші. Тому підприємець претензій до обвинуваченого не має.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.