Соціальні виплати та банківські шахраї – прикарпатці продовжують довіряти аферистам в мережі. Так франківець позбувся 52 тис грн, а коломиянка – 25 тис грн.
За допомогою до франківських поліцейських звернувся місцевий мешканець із заявою про вчинене щодо нього банківського шахрайства.
Як з’ясувалося, до заявника зателефонував нібито банківський працівник. Аферист повідомив, що з його рахунку намагаються викрасти гроші. Але, щоб цього не відбулося, необхідно здійснити перерахунок коштів на картку, яку вказав шахрай. Чоловік так і зробив та втратив понад 52 тисячі гривень.
Ще одне повідомлення про шахрайство надійшло до співробітників Коломийської поліції від місцевої мешканки.
Відомо, що на мобільний потерпілої надійшло смс-повідомлення про оформлення матеріальної допомоги. Для отримання допомоги заявниця перейшла за посиланням, ввела дані своєї картки, опісля, з електронного гаманця зникли понад 25 тисяч гривень.
Основні поради, як не стати жертвою шахраїв в інтернеті:
- Не надавати особисті дані на незнайомих сайтах. Паспортні і платіжні дані, телефон, логін і пароль в інтернеті надавати тільки в разі 100% впевненості, що перебуваєте на офіційних сайтах.
- Не робити великих передоплат при покупці в інтернет-магазині. Краще використовувати спосіб покупки – накладений платіж. Тоді можна отримати товар, оглянути його і після цього оплатити.
- Не користуватися підозрілими сервісами або пропозиціями інших людей. Люди або сервіси, що пропонують швидкий заробіток або допомогу в рішенні кредитних труднощів часто виявляються шахраями.
- Не переходити за невідомими посиланнями, які обіцяють виплату матеріальної допомоги.
Що робити, якщо ви стали жертвою інтернет-шахраїв?
Якщо ви стали жертвою шахраїв в інтернеті, перше, що потрібно зробити – звернутися в поліцію. Зателефонуйте за номером 102 або вирушайте до найближчого відділення, зібравши всі докази факту шахрайства.
Comments are closed.