Кримінал Світ

Раптове вимкнення світла 23 грудня на Франківщині сталося через атаку на енергосистему

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У середу, 23 грудня, раптово без світла залишилися пів Івано-Франківська та кілька районів Івано-Франківської області. Інцидент стався близько 16:00. Енергетики кажуть, що в енергосистему було стороннє втручання.

«Мало місце зовнішнє втручання в систему телеуправління, телемеханіки, яке призвело до цих вимкнень, — повідомив «Репортеру» технічний директор ПАТ «Прикарпаттяобленерго» Олег Сеник. — Ми повідомили про це правоохоронні органи, очікуємо їхньої реакції. До того ж, маємо інформацію, що подібні інциденти сталися ще в кількох обленерго, тому, думаю, реагування відбудеться на державному рівні».

Без електропостачання залишилися Городенківський, Калуський, Коломийський, Косівський, Надвірнянський, Тисменицький, частково Яремчанська зона та значна частина Івано-Франківська.

«Систему, яка відповідала за приєднання, ми фізично вимкнули, — каже Сеник. — Після цього вже вручну, з місця, увімкнули всі приєднання та відновили систему».

За словами Сеника, в цій екстремальній ситуації енергетики спрацювали оперативно. В Івано-Франківську електропостачання відновили в межах 30-40 хвилин. У районах, де треба було доїжджати дальше, впоралися протягом години.

«Репортер» звернувся за коментарями до правоохоронних органів. Наразі очікуємо відповіді.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів: