Кримінал

Прикордонники затримали прикарпатця, який намагався вивезти до Англії стародавні монети

Google+PinterestLinkedInTumblr

Мешканець Івано-Франківщини намагався перевезти через кордон колекцію давніх грошей, а саме монети з різних країн.

Старовинні монети 48-річний чоловік намагався перевезти через митний пост “Дякове”, що на кордоні з Румунією. Про це повідомляють у Закарпатській митниці.

Прикордонники затримали прикарпатця, який намагався вивезти до Англії стародавні монети

Під час проходження митного контролю водій мікроавтобуса обрав спрощену смугу – «зелений коридор». Під час усного опитування інспектори-пошуківці звернули увагу на розгублену поведінку чоловіка, який невпевнено відповідав на запитання. Митники скерували транспортний засіб на оглядовий майданчик для ретельної перевірки всіх заявлених особистих речей перевізника.

Перевіряючи багажне відділення мікроавтобуса, митники заглянули у картонні коробки. Там вони знайшли не задекларовані та усно не заявлені 24 старовинні монети, загорнуті в поліетиленові пакети. Серед монет – грошові знаки Німеччини (Баварія 1789 р), Англії (1889 р), царської росії (1855 р).

За словами водія, їх він віз до Англії на прохання незнайомця.

Згідно з чинним законодавством України, на вивезення культурних та історичних цінностей за кордон потрібне відповідне свідоцтво Міністерства культури України. Оскільки жодного такого документа закарпатським митникам надано не було, монети вилучено.

Відносно перевізника складається протокол за ч. 3 статті 471 Митного кодексу України. А от чи представляють монети культурну та історичну цінність, бо є зразками грошового обігу в різні часи та в різних країнах, невдовзі встановлять експерти.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.