Кримінал

Прокурор Братюк розповів, як на Франківщині ловлять корупціонерів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У четвер, 4 вересня, відбулася прес-конференція Івано-Франківського обласного прокурора Владислава Братюка, на якій той розповідав, скільки корупціонерів виявлено від початку цього року.
За словами Братюка, за вісім минулих місяців до суду направлено 41 обвинувальний акт щодо 43 осіб, які вчинили 47 злочинів з ознаками корупції. З них 27 або 65,8% пов’язані з одержання неправомірної вигоди.

IMG_0144
Серед тих 43 осіб, 3 – держслужбовці, 6 – посадові особи місцевого самоврядування, 5 – працівники органів внутрішніх справ, 17 – посадові особи юридичних осіб публічного права.
Якщо детальніше, то викрито 4 осіб органів місцевого самоврядування та Держземагенства районного та обласного рівня, які вимагали 10 тисяч доларів за земельну ділянку площею 0,8 га. Посадовців затримали на одержанні першої частини хабаря – 3 тисяч доларів та 10 тисяч гривень. Нині підозрювані під вартою, з займаних посад їх відсторонено.
Зараз також розслідують кримінальні провадження щодо члена приймальної комісії, який отримав 1300 доларів за сприяння у влаштуванні студента на навчання за держзамовленням. Та т.в.о. начальника районного відділу міграційної служби, яка одержала 3 тисячі гривень за виготовлення двох закордонних паспортів.
У серпні направлено до суду кримінальні провадження щодо державного виконавця, який отримав 6 тисяч гривень за те, що не виконав рішення суду. Та працівника ГУ Держсанепідемслужби в області, який попався на хабарі у 5 тисяч гривень.
Закінчено досудове розслідування у 8 кримінальних провадженнях про кримінальні правопорушення з ознаками корупції у бюджетній сфері, 6 – у сфері освіти, 5 – у сфері охорони довкілля, 5 – у сфері охорони здоров’я, 4 – у сфері земельних відносин, 1 – у сфері АПК.
Судами області засуджено 30 осіб, які вчинили злочини з ознаками корупції, з яких 2 – засуджено до реального обмеження волі, 21 – до штрафу, 7 – позбавлення волі із встановленням іспитового строку.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.