Кримінал

Надвірнянцю, який кинув камінь в обличчя сусіда, присудили рік громадських робіт

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

23 лютого Надвірнянський районний суд виніс вирок у справі місцевого мешканця, який під час сварки кинув камінь в обличчя сусідові. В результаті чого той отримав струс мозку та зламаний ніс.

Як ідеться у матеріалах справи, конфлікт стався ще 8 серпня 2022 року у Надвірній. «На ґрунті тривалих неприязних відносин між сусідами стався словесний конфлікт».

камінь
Фото ілюстративне

Обвинувачуваний кинув камінь у голову потерпілому. «В результаті йому було заподіяно тілесні ушкодження у вигляді черепно-мозково-лицевої травми у вигляді струсу головного мозку, закритого травматичного перелому носа та саден». Згідно з висновком судово-медичного експерта ці ушкодження вважаються легкими.

Обвинувачений у судовому засіданні свою вину не визнав. Суду пояснив, що в той день він визирнув з балкона і побачив, що машина потерпілого стоїть на газоні, в сам він був біля машини. Оскільки перед цим у сусідки зникло дерево, він подумав, що це справа рук потерпілого. Спочатку він викинув з балкона скляну банку, думав, що той злякається та забере машину. Однак цього не сталося, потерпілий тільки почав його ображати нецензурною лайкою. Тоді обвинувачений вийшов з будинку, взяв камінь, хотів покласти його на капот автомобіля, але обвинувачуваний три рази його вдарив. Удари пройшли повз, бо він відхилився. Камінь в той момент випав з руки, а він ударив потерпілого кулаком в обличчя.

Всі тілесні ушкодження від його удару кулаком, він це знає, бо раніше займався боксом.

Не визнає тільки струс головного мозку, вважає, що це є наслідком стану здоров`я потерпілого, оскільки він має інвалідність.

З потерпілим він перебуває у неприязних відносинах з кінця 2021 року з побутових питань. Цивільний позов визнає в межах 2 тис грн. В скоєному розкаявся, під час розгляду справи зробив відповідні висновки, зрозумів, що будь-який конфлікт не можна вирішувати кулаками. Просив суворо не карати.

Допитаний в судовому засіданні потерпілий пояснив, що в той день він ремонтував свій автомобіль біля свого під`їзду. До нього підійшов обвинувачуваний, вдарив його по плечу, він запитав, чого той хоче, на що чоловік почав лаятися.

«При цьому він відштовхнувши обвинуваченого, останній відійшов на пару кроків, а він знову нахилився до машини. Потім почув, як мамочки із дитячого майданчика кричать: «Тікай». Він повернувся на крик і побачив, як в нього летить камінь, який був вже перед ним і попав йому в чоло і в ніс, після удару потекла кров, окуляри відскочили і він почав їх шукати на землі. В цей час з під`їзду вийшла жінка, яка йому допомогла. Він викликав поліцію».

Вважає, що своїми діями обвинувачений спричинив йому моральну шкоду, яку він оцінює у 10 тис грн. Обвинувачений перед ним не вибачився.

Суд ухвалив визнати чоловіка винним і призначити йому покарання у виді виправних робіт на строк 1 рік з відрахуванням в дохід держави 10% заробітку.

Читайте: У ДТП на Прикарпатті травмувалися п’ятеро людей

Також стягнути з нього на користь потерпілого в рахунок відшкодування моральної шкоди 3 тис грн, в рахунок витрат на правничу допомогу 2 тис грн, а всього 5 тис грн.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.