Кримінал

На Прикарпатті судили неповнолітнього курсанта, який поранив з пістолета двох підлітків

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

18 січня Надвірнянський районний суд виніс вирок у справі неповнолітнього уродженця села Отинія, що на Коломийщині. Обвинувачуваний – ліцеїст 2 курсу Прикарпатського військово-спортивного ліцею.

Як ідеться у матеріалах справи, 9 липня 2022 року близько 22 години хлопець разом із другом їхали на мотоциклі. В цей час на узбіччі дороги на скутері перебували двоє неповнолітніх.

неповнолітнього

Наблизившись до них, обвинувачуваний витяг із наплічника зброю і здійснив кілька пострілів у їхню сторону.

В результаті один з потерпілих отримав поранення правого плеча, яке пізніше кваліфікували, як легке. Інший – поранення у живіт, яке було кваліфіковане, як тяжке і небезпечне для життя.

Допитаний в судовому засіданні неповнолітній обвинувачений свою вину визнав частково.

Суду пояснив, що того вечора їхав з другом в Богородчани до дівчат. Але дорогою вони заблукали. При собі він мав пістолет, який знайшов у серпні 2021 року біля клубу в селі Угорники (Коломийський район) поруч із пам`ятником. Пістолет ховав біля лісу по дорозі на село Віноград у схованці, яку зробив сам. До цих подій з пістолету не стріляв. Час від часу брали його для впевненості, щоб їх ніхто не образив. До поліції з приводу знахідки не звертались, мамі про пістолет не казав.

В цей день вони з другом заблукали в селі Волосів. Там біля магазину побачили 2 хлопців, які поїхали за ними на скутері. Вони і надалі блукали, тож розвернулися і проїхали повз цих хлопців. Один з них почав їх зупиняти рукою.

«Один із хлопців був біля скутера, тримав його і говорив по телефону, а інший підійшов до них на 1 метр та почав кричати на їх адресу, говорив матом, махав руками при розмові. Хлопець казав, щоб вони їхали звідки, а то пішки підете додому».

Обвинувачуваний заявив, що йому здалося, що в руках хлопця був ніж, чи інший предмет чорного кольору, і сам хлопець ще наблизився до них на півметра.

Інший хлопець просто стояв, говорив по телефону.

В цей момент він правою рукою відкрив свій рюкзак і достав зброю, іншою рукою перезарядив і почав стріляти по них сидячі на мотоциклі. Перед тим як стріляти не попереджав. Як перезаряджати бачив по телевізору. Пострілів було багато, приблизно до 10.

Почув крик «ай» і хлопці повтікали в соняшники в протилежну сторону. Його товариш на мотициклі втік, тож він взяв чужий мопед і поїхав на ньому.

Вдома в селі Отинія був о 03-00 годині. Пістолет по дорозі викинув в озеро за селом Угорники.

Через три дні хлопця затримала поліція.

Суд ухвалив визнати хлопця винним і призначити йому покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років.

Разом з тим звільнив від відбування основного покарання з випробуванням строком на 2 роки. Також частково задовільнив цивільний позов про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

На користь одного з потерпілих призначив стягнути з обвинувачуваного витрати на лікування в сумі 901,80 гривень, моральної шкоди в сумі 30 000 гривень. На користь іншого витрати на лікування в сумі 598,58 гривень, моральної шкоди в сумі 70 000 гривень.

В разі відсутності у неповнолітнього майна, достатнього для відшкодування шкоди, таку шкоду стягнути з його матері.

Читайте: У Франківську затримали двох чоловіків з наркотиками

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.