Кримінал

На Івано-Франківщині наркоман вбив пенсіонерку за 30 гривень і старий телефон

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Калуський суд засудив до семи з половиною років ув’язнення уродженця Бурштина, який у травні цього року вбив 73-річну жінку на Калущині, а після цього ще й пограбував свою жертву.

image14878973_6c20d03f7b09795fdc65bab75bea9d97-1728x800_c

23 травня близько десятої години у селі Лука Калуського району було виявлено тіло 73-річної пенсіонерки. Жінку знайшли у власному будинку з ознаками насильницької смерті. На місце події негайно виїхала слідчо-оперативна група. Розпочали першочергові слідчі дії, під час яких було встановлено всі обставини злочину. Убивцю досить швидко знайшли. Ним виявився раніше судимий молодий чоловік, родом із Бурштина.

Днями Калуський міськрайонний суд завершив розгляд справи та виніс вирок убивці, пишуть “Вікна“.

Так, згідно з матеріалами справи, убивство було скоєно ще 19 травня близько 23.00.

Усе почалося з того, що безробітний чоловік пішки прийшов у с. Лука Калуського району до господарства одинокої жінки, щоб, як він сам стверджував у суді, купити у неї макову соломку. Власне, чоловік стверджує, що це був не перший його візит із цією метою. Щоправда, доказів того, що жінка торгувала маком, так і не знайшлося.

“Покупець” зайшов до будинку. І начебто купив “товар” – 20 макових головок, за які заплатив 30 гривень. А далі вони почали розмовляти. Щоправда, розмова не склалася, через якусь дрібницю між ними виник словесний конфлікт, який дуже скоро переріс у суперечку та сутичку. Чоловік не втримався та почав бити стареньку жінку. Спочатку руками по голові та тілу.
Обороняючись, жінка схопила сокиру, яка знаходилась біля вхідних дверей у коридорі. Але застосувати її не встигла: зловмисник відібрав сокиру та схопив жінку руками за горло. У такій метушні вони впали. Чоловік продовжував бити, а жінка, що лежала під ним, починала хрипіти.

Десь після 10-11 удару, коли жінка отримала перші тілесні ушкодження та вже не могла чинити спротиву, “гість” схопився та забіг до сусідньої кімнати, де на столі побачив скотч.

Ідея, що робити далі, прийшла блискавично: він схопив клейку стрічку та кинувся назад до потерпілої. Швидко і впевнено він перемотав жертві голову та перекрив їй дихальні шляхи – рот та ніс. Чинити спротив побита жінка не мала сил. Тому за кілька хвилин уже була мертвою.
Одразу після вчинення вбивства чоловік вирішив забрати те, що йому, як він вважав, належало. На той момент у нього, до речі, була одна ще “непогашена” судимість за крадіжки. На цей раз, щоправда, поживитися йому не пощастило.

У старенької пенсіонерки вбивця забрав лише 30 гривень, якими перед цим розрахувався за макові головки, і старий мобільний телефон, вартість якого разом із SIM-картою – 130 гривень. Пізніше викрадений мобільний телефон він продав за 50 гривень.

Деякі подробиці вбивства стали відомі завдяки свідченню сина потерпілої, який у суді розповів, що його мама жила у селі сама і була інвалідом другої групи. У жінки не було правої руки.

23 травня синові потерпілої зателефонувала сусідка мами і повідомила, що не бачила її два дні. Коли він приїхав та зайшов до будинку, то побачив, що мама у калюжі крові лежить на підлозі, а її голова перемотана скотчем. У кімнаті було все перевернуто.
Син одразу викликав працівників міліції.

Заступник начальника сектору дільничних інспекторів у суді не підтвердив, що жінка займалася незаконним вирощуванням макових рослин. Більше того – міліція не виявила у неї навіть посівів маку. Дільничний також зауважив, що на жінку ніколи не скаржилися односельці, а з сусідами вона жила дружно та підтримувала добросусідські відносини.

Судмедексперти тим часом встановили, що смерть потерпілої “настала від механічної асфіксії внаслідок закриття отворів носа та рота тупим предметом, яким могла бути липка стрічка типу “скотч”, як вказано в обставинах справи”. При судово-медичній експертизі трупа виявлені наступні тілесні ушкодження: 5 синців та 4 садна в ділянці обличчя, крововилив в м’які покрови голови, крововилив в слизову оболонку нижньої губи зліва, які мають ознаки легких і утворилися від нанесення не менше 11 ударів тупими твердими предметами в ділянку голови.

З’ясувалося також, що попри те, що калуські медики добре “знайомі” з чоловіком, який мав проблеми з наркозалежністю, а заразом і цілий “букет” хронічних захворювань, як-от гепатит С, панкреатит та холецистит, із психічним здоров’ям у нього на момент скоєння злочину було все гаразд. На вбивство він пішов свідомо. Проте що керувало чоловіком і звідки до старої жінки виникло стільки ненависті, вочевидь, так і залишиться таємницею.

Суд кваліфікував дії підсудного за ч. 1 ст. 115, ч. 2 ст. 185 КК України, оскільки він вчинив умисне протиправне заподіяння смерті, а також таємно викрав чуже майно, повторно.

Призначаючи покарання, суд врахував ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного, якого, до речі, посередньо характеризували за місцем проживання, а також стан його здоров’я.

Те, що він зізнався у злочині, начебто щиро каявся та всіляко допомагав слідству, можна було би навіть кваліфікувати як обставини, які можуть пом’якшити покарання. Утім, до обставин, що водночас обтяжують покарання обвинуваченому, суд відніс рецидив злочину та вчинення його щодо особи похилого віку.

Прикарпатця визнали винним та остаточно призначили покарання – сім років шість місяців позбавлення волі. Крім того, з нього на користь держави стягнуть 4160,02 гривні витрат, пов’язаних із проведенням судових експертиз у даному кримінальному провадженні.

Із зали суду його у супроводі конвою відправили відбувати покарання. А синові загиблої матері повернули речові докази – мобільний телефон та сокиру, яка так і не змогла врятувати життя пенсіонерки.

Write A Comment