Кримінал Світ

Міліціонер, який вимагав гроші і землю у заступника мера, оскаржує вирок у Франківську

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Василь Сливоцький, який вимагав у заступника міського голови Тисмениці 500 доларів хабара та землю, оскаржує свій вирок в апеляційному суді. Підсудний працював оперуповноваженим сектору держслужби боротьби з економічною злочинністю Тисменицького райвідділу УМВС.

dollar_note_chained[1]

Його визнали винним у вчиненні злочину, передбаченого частиною 1 статті 368 Кримінального кодексу України, та призначили покарання – 25500 штрафу. Також, згідно з вироком, протягом трьох років Сливоцький не зможе обіймати посади, пов’язані із здійсненням функцій представника влади.

Так, у березні 2015 року поліція перевіряли, чи посадові особи Тисменицької міської ради дотримуються вимог земельного законодавства. За її результатами Сливоцький склав рапорт про службову недбалість посадовців. За цим фактом відкрили кримінальне провадження, передбачене ч.1 ст.367 ККУ.

Того ж місяця підсудний запропонував заступнику мера зустрітись й “залагодити” цю проблему. З посадовцем він спілкувався у власному ж авто, припаркованому в центрі Тисмениці. Сливоцький пояснив, що проти заступника відкрили провадження, але він може звільнити його від відповідальності та закрити справу.

Після цього посадовець звернувся до СБУ, йдеться у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Вже 10 квітня вони зустрілися вдруге. Сливоцький просив “посприяти” йому у виділенні двох земельних ділянок і передати йому особисто 500 доларів. А коли міліціонер дізнався, що посадовець має у власності 0,08 га в урочищі Об’їзна у Тисмениці, то запропонував цю землю передати особі, на яку він вкаже.

“Отримавши згоду на одержання неправомірної вигоди у завуальованій формі, він роз’яснив потерпілому, що для оформлення доручення на право розпорядження земельною ділянкою йому потрібно звернутися до приватного нотаріуса в Івано-Франківську, якого той особисто поінформує про особу повіреного та передасть необхідні документи. Крім того, вказав, що 500 доларів він повинен буде перерахувати на банківський рахунок, реквізити якого він залишить у того ж нотаріуса”, – йдеться у матеріалах справи.

Згідно з висновком про експертну грошову оцінку, вартість цієї землі – 47 242 грн.

18 квітня підсудний знову зустрівся із потерпілим, цього разу вже в ресторані. Заступник мера показав документи, які підтвердили, що землю вже переоформили, а також приніс квитанцію про перерахування 500 доларів у гривнях на рахунок ПП “Галичина Авто”.

В суді обвинувачений пояснив, що робив усе за дорученням слідчого. Та повністю визнав, що хабар таки отримував.

В травні екс-міліціонера визнали винним у цьому злочині. Однак зараз Василь Сливоцький оскаржує рішення Тисменицького районного суду про 25 500 грн штрафу.

Наступне засідання – 8 вересня о 10:00 в апеляційному суді Івано-Франківської області.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні