Кримінал Світ

Луганська міліція намагалася відібрати БТР, який підприємець із Коломиї подарував батальйону «Айдар» (Фото, Відео)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулого тижня в українських ЗМІ, з посиланням на сайт МВС, з’явилася інформація про те, що якийсь таємничий чоловік із Чернівців вивозив БТР із зони АТО. Оригінал повідомлення виглядав таким чином:

26.07.2015

ЛУГАНСЬКІ ПРАВООХОРОНЦІ ЗАПОБІГЛИ НЕЗАКОННОМУ ВИВЕЗЕННЮ ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ З ЗОНИ АТО (ФОТО)

На блокпосту співробітники зведеного загону міліції ГУМВС України у Луганській області запобігли незаконному вивезенню бронетранспортеру з зони проведення Антитерористичної операції.

PM400image001

Сьогодні, під час несення служби на блокпосту біля м. Сєвєродонецьк співробітники зведеного загону міліції ГУМВС України у Луганській області зупинили вантажний автомобіль «Renault», під керуванням 41-річного жителя Донецької області. Водій на своєму автомобілі за допомогою причепа перевозив бронетранспортер. Під час перевірки ніяких документів у водія на перевезення БТР не було.

PM825image002

Зі слів чоловіка, йому на мобільний телефон зателефонував невідомий чоловік та за грошову винагороду попросив перевезти БТР з м. Щастя до Чернівецької області.

Даний факт зареєстровано. Матеріали направлені до військової прокуратури для подальшого розслідування.

Відділ зв’язків з громадськістю

ГУМВС України у Луганській області

Отже, як виявилось — чоловік (власник БТРу) насправді не з Чернівців, а з Коломиї та ще й доволі відомий…

Рік тому підприємець із Коломиї Петро Третяк купив старий списаний БТР, відновив і віддав на потреби батальйону «Айдар».

Пізніше бійці запропонували замінити бензиновий двигун на дизельний і приварити антикумулятивні сітки. Але із транспортуванням виникли труднощі. На одному із блокпостів при виїзді із зони АТО їх зупинила міліція. Машину хотіли конфіскувати. Так би воно і сталося, якби бійці «Айдару» не приїхали на блокпост пояснити ситуацію.

БТР

«Майор міліції хотів представити все так, наче це нелегально вивозять бойову техніку з АТО, — каже коломийський підприємець Петро Третяк. — Хоча БТР мав номерні знаки, а у водія було доручення із вписаним техпаспортом. Сам техпаспорт загубився ще під час бойових дій. Очевидно, майор міліції дуже хотів відзначитись або домогтися конфіскації БТР, бо в пресі з’явилася інформація про цей випадок із перекрученими фактами. Також той майор заявляв, буцімто таких номерів у МРЕО немає, добре знаючи, що бронетехніка перебуває на реєстрації в Держтехнагляді. Довго не хотіли відпускати машину, намагались впливати через прокурора м. Сватова Луганської області, але правда взяла верх».

Зараз машину готують до ремонту, доукомплектування і переобладнання на дизельний двигун. Після цього БТР знову вирушить в АТО.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні