Кримінал Світ

Коцаба на допиті заявив, що ополченці — герої, а на Донбасі — громадянська війна

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У п’ятницю, 5 лютого, у справі блогера Руслана Коцаби, якого звинувачують у держзраді та перешкоджанні діяльності ЗСУ, перейшли до допиту обвинуваченого. Руслана Коцабу звинувачують за частиною першою статті 111 та частиною першою статті 114-1 Кримінального кодексу України.

До теми. Коцаба в суді розповів про олігархів та відмиті гроші 5 батальйону

IMG_4056

“Те,що зараз показують по телевізору – це тупа пропаганда. Не можна перетворюватися на речників Генштабу, – говорить Коцаба. – Журналіст має подавати думки обох сторін”.

Коцаба каже, що давав десятки інтерв’ю щодня після того, як опублікував ролик “Я проти мобілізації”.

“Не тільки російським каналам, а різним, може, навіть китайським, – говорить він. – Я бачив, як у Луганській області впав снаряд і загинуло вісім мирних людей. Це є братовбивство. А громадянська війна завжди має елементи іноземного втручання. Навіть Путін сказав, що є на Донбасі росіяни. Але це не регулярні війська”.

Блогер припускав, що його можуть звинуватити в ухиленні від мобілізації, коли публікував своє відеозвернення.

“А мені, патріотові-українцеві, пришили державну зраду. На сході мене акредитували не так звані представники “ЛНР”, як ви пишете в обвинувальному акті, а працівниця прес-служби Луганської ОДА, – запевняє Коцаба. – В “ЛНР” я був тиждень. Також був у сірому периметрі – це територія, по суті, нічия. Ховався у кукурудзі, коли їхала колона, не важливо, з якими прапорами”.

Коцаба також розповів, що на сході представників “ЛНР” називав військовими і героями.

“Я дійсно їх так називав і це були місцеві. І це дійсно громадянська війна, – каже Руслан Коцаба. – Посадити можуть за заклики до війни і насильства. А за антивоєнну діяльність і заклики до миру – ніколи, хіба десь в Кореї”.

Сьогодні Коцаба вибачився перед дружиною та матір’ю.

“Як син та батько двох дітей я поступив ганебно, бо не захистив їх, – казав він, стримуючи сльози. – Але як громадянин, журналіст та патріот я вчинив правильно. І це мій найкращий вчинок за життя. Сумніваюся, що вчинив би так вдруге, але і не шкодую, що не мовчав”.

Наступне засідання – 17 лютого о 14:00.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні