Кримінал

Гроші для ЗСУ і талони на пальне. Як шахраї виманюють кошти у прикарпатців (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Аферисти активізувались. На Прикарпатті збільшилась кількість онлайн-шахрайств. Зловмисники використовують не тільки звичні схеми “Ваша карта заблокована”, а й нові – збирають гроші для ЗСУ чи маніпулюють отриманням допомоги для переселенців.

Шахрайські схеми пристосовують до сьогодення.  Один із шахраїв продавав неіснуючу зброю та амуніцію, збирав через мережу Facebook гроші для ЗСУ. Також продають фіктивні талони на пальне, пише Репортер з посиланням на Канал  402.

Пропонують дешеві талони на пальне у Facebook  чи на інтернет-сайтах, – говорить Тарас Мороз, начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області Департаменту кіберполіції Нацполіції. – Охочі придбати такі талони на це купуються, перераховують кошти чи на банківські картки чи на електронні гаманці. Шахрай талони не відправляє і гроші не повертає.

Правоохоронці вкотре нагадують не повідомляти нікому свої персональні та банківські дані, не вказувати їх на інтернет-майданчиках. А у випадку шахрайства відразу звертатися до поліції.

Також за допомогою фішингу шахраї виманюють гроші у громадян під виглядом надання державних виплат. Щоденно до кіберполіції надходить більше десятка звернень з цього приводу. Правопорушники роблять розсилку SMS-повідомлень, де розповідають про виплату матеріальної допомоги вимушеним переселенцям. У повідомленні шахраї також вказують посилання на ресурс, де нібито можна подати заявку на отримання допомоги. За посиланням громадянам пропонується ввести персональні дані та номер банківської картки для зарахування грошей.

Нагадаємо, аналітичний центр агенції з міжнародного працевлаштування  Gremi Personal зібрав розповсюджені схеми шахрайства, жертвами яких стають українці в Польщі. Найпопулярніші схеми обману – банківське шахрайство. Також аферисти просять створити  разовий код BLIK, за допомогою якого можна  підтвердити транзакцію. Після цього теж знімають з рахунку всі гроші. А найбільше схем пов’язані із роботою в Польщі.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні