Кримінал Світ

Франківську журналістку, якій погрожували у гральному клубі, знову викликають на допит

Google+PinterestLinkedInTumblr

У суботу, 28 лютого, слідчий в ОВС СВ УБОЗ УМВС України в Івано-Франківській області Ігор Камінський телефоном повідомив, що журналіст газети “Репортер” Наталія Джулай повинна з’явитися у відділок на повторний допит.

IMG_9727[1]

“Є вказівка прокуратури додатково визначити деякі обставини цих подій, тому ми маємо обов’язково вас допитати”, – сказав Камінський.

Ввечері 8 червня минулого року Наталія Джулай зайшла всередину закладу “Лото Клуб” на вулиці Січових Стрільців, показуючи посвідчення журналіста, з ввімкненою камерою, щоб перевірити, чи у закладі працюють гральні автомати. Пояснила, що є журналістом і проводить зйомку, щоб дізнатися, чим їхні автомати відрізняються від заборонених в Україні. Незважаючи на пред’явлене посвідчення та законну зйомку (через суспільну значущість) на дівчину накинулись двоє працівників клубу, штовхатись, лаялись, вибивали з рук камеру. Спочатку журналіста виштовхали до дверей, коли попросила разом дочекатись охорони – працівники клубу намагалась затягнути її всередину, погрожуючи фізичною розправою.

Фоторепортаж та відео – ТУТ.

Незважаючи на фото- та відеодокази, слідчий СВ Івано-Франківського МВ УМВС в Івано-Франківській області Марія Іванишин закрила кримінальне провадження за фактом перешкоджання діяльності кореспонденту “Репортера”:

“У зв’язку з відсутністю ознак складу кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 171 Кримінального кодексу України”, – йдеться у документі.

7 липня нам листом повідомили про відкриття кримінального провадження. Лист отримали з запізненням. А 17 липня “Репортер” дізнався, що провадження закрили ще 27 червня. Якби не прийшли в міліцію, то б і не знали про це. Слідчий Іванишин пояснила – не всі повідомлення доходять до адресатів через канцелярію, тому, каже, не дивно, що листа про закриття справи ми не отримали.

Читайте також розслідування на тему грального бізнесу в Івано-Франківську – “Гральна гідра“.

З постанови про закриття кримінального провадження випливає, що журналіст є порушником, бо не спитала дозволу на зйомку в адміністрації. За постановою, дівчина увірвалась до закладу, не представилась, працівники клубу попросили припинити зйомку, журналіст не відреагувала і вони чемно викликали охорону. Фото- та відеодокази, виходить, міліція не взяла до уваги.

До теми. Прокурор області просить “Репортер” більше не рейдити гральні заклади.

У цій постанові під перешкоджанням законній діяльності журналіста розуміють “будь-які способи впливу на журналіста, наприклад, шантаж чи залякування.” І далі йдеться: “В ході досудового розслідування не було здобуто жодних доказів щодо шантажу чи залякування журналістки”.

Та ж слідчий Іванишин просила нас не писати скаргу до прокуратури. Мовляв, газеті все одно щоразу надсилатимуть однакові відповіді й нічого ми не доб’ємось. Незважаючи на прохання слідчого, скаргу таки написали.

22 серпня 2014 року постанову про закриття кримінального провадження в прокуратурі назвали незаконною, «а матеріали кримінального провадження направили до СВ Івано-Франківського МВ УМВС України в області для проведення подальшого досудового розслідування».

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.