Кримінал

Франківець, який адміністрував Телеграм-канали про повістки, заплатить 102 тис грн штрафу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

16 жовтня Івано-Франківський міський суд виніс вирок у справі місцевого мешканця, який створював та адміністрував Телеграм-канали про те, де роздаються повістки.

Формулювання обвинувачування звучить як – «перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період».

Телеграм

Житель Івано-Франківська, знаючи про те, що інформація про діяльність ТЦК та СП по здійсненню мобілізації, має попит в соцмережах. Особливо в осіб, які мають намір ухилитися від мобілізації. З корисливих мотивів він вирішив започаткувати тематичні Телеграм-канали, де публікував інформацію про роздачу повісток.

Корисливий мотив полягав в отриманні прибутку шляхом розміщення на цих каналах рекламних повідомлень.

Так 25 серпня минулого року, перебуваючи в Івано-Франківську, створив в Телеграмі відповідний канал, в описі якого зазначив наступне: “Бачили де роздають? Пишіть сюди”. При тому, що розміщував там інформацію про Вінницьку область

Інформацію про місця роздачі повісток він отримував від читачів через створені ним же чат-боти. Надалі ж розміщував її у своєму каналі.

При цьому заробляв на рекламних оголошеннях. А щоб приховати отримання коштів за рекламу на цих сервісах використовував банківську картку дружини.

З 5 жовтня 2022 року він значно розширив свою діяльність і створив відповідні канали щодо інших областей.

У подальшому забезпечував функціонування цих сервісів до 2 лютого 2023 року.

9 серпня між прокурором та обвинувачуваним було укладено угоду про визнання винуватості.

Обвинувачений в судовому засіданні свою визнав повністю та беззастережно.

Суд ухвалив затвердити угоду. Визнати чоловіка винним та призначити йому покарання у розмірі 6 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 102 тис грн.

Читайте: Працівника військкомату, який взяв на фіктивну службу футболістів «Прикарпаття», взяли під варту

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.