Кримінал

Франківцю, який на Бельведерській порізав директора єврейської релігійної громади, дали три роки тюрми

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

11 червня Івано-Франківський міський суд виніс вирок у справі місцевого мешканця, який у березі 2022 року на вулиці Бельведерській порізав представника єврейської релігійної громади в Івано-Франківському регіоні.

Інцидент стався під час роздачі безкоштовних обідів для вимушених переселенців, а потерпілим є директор громади – Ігор Перельман. Як ідеться у матеріалах суду, це сталося 31 березня 2022 року, близько 12 дня. Потерпілий був на території літнього майданчика кафе-пабу. Там видавали безкоштовні обіди для вимушених переселенців, а він був одним з організаторів цієї акції.

Бельведерській

В цей час до літнього майданчика підійшов обвинувачуваний і жестом руки покликав його до себе. Надалі чоловік витягнув з кишені куртки розкладний ніж, швидко його розклав та розпочав хаотично наносити удари в різні частини тіла. Потерпілий отримав ушкодження «у вигляді непроникаючої колото-різаної рани в ділянці передньої поверхні грудної клітки справа, та рани завушної ділянки справа». Такі ушкодження відносять до легких тілесних.

В судовому засіданні обвинувачений свою вину не визнав.

Суду пояснив, що того дня близько 11.20 год йому зателефонувала дружина та повідомила, що на неї напали та відібрали мобільний телефон. Коли він прибув на місце, то побачив трьох поліцейських, свою дружину та незнайомого чоловіка (саме він надалі і став потерпілим). Як пізніше виплило з показів свідків – там виник конфлікт через паркування, жінка почала знімати на телефон машину, яка перегородила їй проїзд. Власник авто (цей чоловік надалі проходив у ролі свідка) забороняв їй зйомку.

Отож жінка поїхала у відділок поліції для подачі звернення, а обвинувачуваний пішов до дому. Коли ж він вийшов, то помітив мікроавтобус, що заблокував йому виїзд. Він подумав, що то транспортний засіб потерпілого, якого в цей момент він побачив на території літнього майданчика.

Він покликав його до себе, щоб поговорити. Коли той вийшов, «помітив, що в останнього наявна наплічна кобура з пістолетом, та при виході з майданчика він покликав із собою ще двох людей».

То ж він в цілях самооборони вирішив першим нанести удари розкладним ножем, який зберігав в кишені куртки. Після нанесення кількох ударів він сам пішов з місця події, а пізніше вирішив повідомити про скоєне в поліцію. Свою вину визнає частково, в частині нанесення легких тілесних ушкоджень. Просить суворо не карати, він намагався помиритися із потерпілим, однак той на контакт не ішов.

Допитаний в судовому засіданні потерпілий пояснив, що того дня він перебував за столиком літнього майданчика кафе, де разом із небайдужими громадянами створили осередок безкоштовних зборів для переселенців. В якийсь момент він побачив, що хтось знадвору його кличе через скляне вікно на вулицю. Цього чоловіка він раніше не знав, але пішов йому назустріч, щоб зрозуміти, для чого його кличуть.

Як тільки він почав підходити ближче, той відразу замахнувся і почав наносити удари ножем йому в обличчя, шию, груди, живіт, обзиваючи водночас антисемітським викликами

Суд ухвалив визнати чоловіка винним та призначити йому покарання – три роки позбавлення волі.

Початок строку відбуття покарання будуть рахувати з моменту фактичного затримання – 11 червня 2024 року.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.