Кримінал

Двом організаторам вечірок у Києві, де кривдили дівчат, вручили підозру

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Правоохоронці повідомили про підозру двом фігурантам справи про організацію вечірок у Києві, які вже стали сумнозвісними. Під час пиятик молодики накачували дівчат алкоголем і ксанаксом. Потім принижували, гвалтували, знімали це на відео й викладали в соцмережі. Як повідомили у поліції Суспільному, ще шістьом вручили повістки до військкомату.

Двом організаторам вечірок у Києві, де кривдили дівчат, вручили підозру

Нагадаємо, громадська діячка, режисерка Ярослава Кравченко 31 грудня написала, що група хлопців у Києві влаштовувала вечірки, куди запрошували дівчат. Їм підсипали снодійне з наркотичною дією в алкоголь. Після цього молодики на камеру знущалися з непритомних дівчат, роздягали їх, знімали на відео статеві органи та ґвалтували пальцями.

Кожне відео супроводжується сміхом та коментарями із сексуальним підтекстом. Автори заявляють, що роблять такий контент, щоб “показати аморальність жінок”. За словами Кравченко, хлопці, які фігурують у відео, переїхали до Києва з Івано-Франківська місяць тому.

Адвокатка Оксана Копійчук у коментарі виданню ZMINA зазначила, що на відео, які ширяться мережею, хлопці, користуючись алкогольним або наркотичним сп’янінням дівчат, вчиняють сексуальне насильство. А це є злочином проти статевої свободи та недоторканості особи.

Проте тут варто розуміти, що кримінальне провадження за статтями Кримінального кодексу України 152 (зґвалтування), 153 (сексуальне насильство), та 154 (примушування до вступу в статевий зв’язок), це кримінальні провадження у формі приватного обвинувачення. Тобто в цьому випадку обов’язково спочатку має бути заява потерпілої про злочин, – зазначила експертка.

Беручи до уваги створення відео, їх розповсюдження мережею, та зміст відео, Копійчук вважає, що їхні дії можуть кваліфікуватися за статтею 301 і, статтею 301-2 і за статтею 307 і ККУ, що не є провадженням у формі приватного обвинувачення. Відтак, розслідування щодо таких дій може бути розпочате за відсутності заяви потерпілої.

Заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко зазначила, що 31 січня Нацполіція оперативно взяла інцидент в роботу. 1 лютого стало відомо, що до фігурантів прийшли із обшуками.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.