Кримінал

Два прикарпатці отримали вирок за продаж машин для ЗСУ

Google+PinterestLinkedInTumblr

Івано-Франківський міський суд виніс вирок двом прикарпатцям — Богдану Лущаку та Андрію Куклі. Вони ввозили з Польщі автомобілі для ЗСУ під виглядом гуманітарної допомоги, а потім продавали їх військовим.

За вчинене, суд призначив їм покарання у вигляді обмеження волі, пише Zaxid.net.

Як вказано у вироку суду, який винесли у жовтні 2023 року, засновник БО «Міжнародний благодійний фонд «Медична фундація» Богдан Лущак вступив у злочинну змову з Андрієм Куклою щодо незаконного продажу гуманітарної допомоги.

У липні 2022 року вони отримали позашляховик Mitsubishi Pajero, як гуманітарну допомогу ЗСУ. Авто з Польщі пригнав Богдан Лущак. Шахраї продали це авто для потреб військових за 5,5 тис. євро. Вони також отримали автомобіль «швидкої» Mersedes-Benz Ambulance для потреб ЗСУ, який згодом продали за 7,2 тис. євро. Після цього їх затримали правоохоронці.

Богдан Лущак у суді визнав свою провину. Розповів, що він з Андрієм Куклою допомагали із ввезенням та передачею військовим авто, одягу та іншого. Під час отримання одного з авто Богдан Лущак захотів скористатись своїм становищем.

Вирішив скористатися тим, що має безпосередній доступ до авто та ніхто не відслідковує його дії. Тож продав, придбаний за зниженою ціною автомобіль Mitsubishi Pajero, одному із військових підрозділів за вищою ціною, привласнивши отримані кошти. Також він отримав в одному із польських благодійних фондів автомобіль, обладнаний під швидку допомогу та намагався продати його, привласнивши собі кошти, – цитують у вироку суду покази Богдана Лущака.

Андрій Кукла також у суді визнав свою провину у продажі гуманітарної допомоги.

Суд визнав обвинувачених винними у продажі гуманітарної допомоги. Засновнику БО суд призначив 2,5 роки обмеження волі з позбавленням права обіймати певні посади та займатися діяльністю пов’язаною з гуманітарною допомогою на строк три роки, з конфіскацією майна. Строк відбуття покарання рахуватимуть з дня затримання Богдана Лущака, тобто з 25 серпня 2022 року, один день попереднього ув’язнення рахуватимуть за два дні обмеження волі.

Його спільнику, Андрія Куклі, призначили чотири місяці обмеження волі з позбавленням права обіймати певні посади та займатися діяльністю пов’язаною з гуманітарною допомогою на строк 1,5 року, з конфіскацією майна. Строк відбуття покарання рахуватимуть з дня його затримання, тобто з 25 серпня 2022 року, один день попереднього ув’язнення рахуватимуть за два дні обмеження волі. Відтак Андрій Кукла уже відбув призначене покарання.

Вилучені гроші та автомобілі Mitsubishi Pajero, та Mersedes-Benz Ambulance конфіскують. На вирок ще може бути подана апеляція.

Читайте також: У Коломиї фірма дружини колишнього правоохоронця отримує мільйони з міського бюджету

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.