Кримінал

Через крадіїв металу в Карпатах впала 30-метрова електроопора

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

 

У Верховинському районі впала нова електроопора лінії 110 кВ. Причиною падіння стали дії зловмисників, які демонтували металеві елементи в основі конструкції.

Інцидент трапився на полонині Бабіївка в районі гори Ігрець. Про падіння опори енергетиків повідомили місцеві мешканці. Опора є частиною нової електролінії 110-кВ «Яворів-Ільці», що по завершенні будівництва, дозволить забезпечити Верховинський район надійним електропостачанням.

«Опора та обладнання тут були повністю змонтовані, ми планували поставити її під напругу найближчим часом, — розповідає заступник технічного директора ПАТ «Прикарпаттяобленерго» Олег Тарантюк. — Демонтувавши металеві кутники в основі конструкції, зловмисники порушили її стійкість, тож під дією вітру вона впала. Велике щастя, що ми не подали на неї напругу і що від падіння такої масивної конструкції ніхто не постраждав. Для розуміння, висота опори становить близько 30 метрів».

Представники обленерго звернулися до поліції та до місцевої влади з метою пошуку винних і недопущення подібного в майбутньому.

«Наразі нема мови про відновлення опори, бо ми не можемо туди доступитися — потрібна спецтехніка, яка взимку там не проїде. У кращому випадку це буде квітень, — каже Олег Тарантюк. — До того ж, опора сильно пошкоджена, зігнута в основі, ймовірно доведеться повністю замінювати частину конструкції. Якби таке сталося, коли лінія була б під напругою, Верховинщина б залишилася без світла на невизначений термін. Такі дії — це справжнє шкідництво».

Крадіжки металевих кутників на лініях 35-110 кВ є досить частими, особливо у віддалених районах. Нерідко такі дії призводять до загрози падіння опор та, як наслідок, можливості тривалих перебоїв з електропостачанням не тільки ближніх сіл, а й цілих районів області.

Енергетики звертаються до мешканців Верховинського та Косівського районів з проханням допомогти у пошуках зловмисників та повідомляти поліцію чи енергетиків у разі виявлення протиправних дій поруч з електролініями та енергообладанням.

Якщо у вас є важлива інформація, телефонуйте у кол-центр обленерго за номером 0 800 50 40 20 або у Верховинську поліцію за номером 102.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні