Відео Гроші Кримінал

В управління держави передали 26 міськ- та облгазів (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
25 травня ДБР (Державне бюро розслідувань) повідомило, що 26 обласних та міських операторів газорозподільних систем рішенням суду передали в управління держави.

Відтепер держава контролюватиме постачання споживачам природного газу, передає Репортер.

За клопотанням ДБР слідчий суддя Печерського суду Києва передав в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) арештовані приватні корпоративні права на 26 обласних та міських операторів, – зазначили у ДБР.

Там додали, що у червні 2022 Державне бюро розслідувань викрило масштабну схему безоплатної передачі Міністерством енергетики та вугільної промисловості України газорозподільних систем у користування приватним операторам.

Що завдало державі збитків на суму 1,488 млрд гривень. Наразі триває досудове розслідування.

Згідно з фотографіями, які оприлюднили у ДБР, обшук і слідчі дії проводилися в об’єктах, які пов’язують з олігархом Дмитром Фірташем. Мова йде про групу РГК, яка володіє 18 об’єктами: «Вінницягаз», АТ «Волиньгаз», «Житомиргаз», «Закарпатгаз», «Запоріжгаз», «Київоблгаз», «Дніпрогаз», «Дніпропетровськгаз», «Криворіжгаз», «Миколаївгаз», «Рівнегаз», «Сумигаз», «Івано-Франківськгаз», «Харківгаз», «Харківміськгаз», «Хмельницькгаз», «Чернівцігаз» та «Чернігівгаз». Також у 2012 році РГК придбала АТ «Тисменицягаз», яка теж є на фото від ДБР.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні