Історія Світ Фото

З чого починалося місто. Літопис Станиславова 1678-1691 років

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Пропонуємо пригадати найважливіші події в історії нашого міста, які сталися у 1678-1691 роках.

12

1678 14 лютого Андрій Потоцький дозволив заснувати в місті сап’яновий цех.

1678 10 липня прийняли другий привілей для вірменів, згідно з яким вони одержали Магдебурзьке право.

viknt

1679 До міста з наукової подорожі повернувся Станіслав Потоцький, син Андрія Потоцького. Він привіз із Риму мощі святого Вікентія, як дарунок Папи Інокентія IX. Відтоді святий Вікентій стає покровителем міста.

1682 Завершили будівництво мурованого палацу Потоцьких. Для будови вручну насипали вали і звели стіни. Фортеця набула восьмикутного вигляду. Палац тепер прикривали два нових бастіони.

1683 12 вересня у битві під Віднем загинув Станіслав Потоцький. Пізніше забальзамоване тіло молодого офіцера привезли до Станиславова та урочисто поховали в колегіаті.

potockiy

1684 У Кракові вийшла друком траурна проповідь ректора Станиславівської академії Войцеха Казимира Лесьовського на похороні колишнього учня академії Станіслава Потоцького. Це був перший друкований твір вищого учбового закладу міста.

1686 4 липня дорогою до свого війська у Станиславові на два дні зупинився польський король Ян III Собеський. У палаці Потоцьких відбувся пишний прийом.

1687 У Станиславів прибув Франсуа Пауліно Д’Алейрак, французький мандрівник, довірений дворянин короля Яна III Собеського, секретар його дружини Марії Казимири. Він залишив по собі опис міста того часу з його багатим ринком, частими ярмарками, великим палацом та іншими архітектурними спорудами.

1688 При дерев’яному вірменському костелі організували братство Непорочного Зачаття Діви Марії.

1689 Андрій Потоцький визнав за тими, хто поселявся в місті, право на 20-річні «свободи». Після закінчення цього терміну власник міста міг вимагати певні оплати від доходів поселенців до своєї скарбниці.

1690 На запрошення Андрія Потоцького у місто прибули монахи католицького чернечого ордену Отців Тринітарів.

trinta

1691 На початку літа поблизу замку завершили будівництво дерев’яних костелу Найсвятішої Трійці і Богородиці та монастиря тринітарів.

Архів публікацій:

З чого починалося місто. Літопис Станиславова 1660-1669 років.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.