Історія Відео Світ

У мережі виклали унікальну кінохроніку з Коломиї 1938 року (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Унікальне відео з передвоєнної Коломиї можна знайти в Youtube. На кінохроніці — свято 49 Гуцульського полку стрільців у Коломиї в 1938 році.

Це був піхотний полк Збройних сил Другої Речі Посполитої. Аж до вересня 1939-го він постійно розташовувався у Коломиї. Підрозділ входив до складу 11-ї Карпатської піхотної дивізії (інші полки цієї дивізії – 48-й та 53-й розташовувалися відповідно у Станиславові та Стрию.

Характерною ознакою підрозділу був головний убір — військовий гуцульський капелюх. Його мали право носити всі офіцери, підофіцери й рядові полку. Крім того, в полковому оркестрі використовували чотири металеві трембіти, оздоблені у гуцульському стилі.

У вересні 1939 року 49 полк у складі 11 дивізії вступив у важкі бої з німецькими військами на території нинішньої Польщі та Львівської області. Піхотинці, зокрема, успішно протистояли полку СС “Германія”.

Після кровопролитних боїв із 7-ю та 57-ю німецькими піхотними дивізіями 11 Карпатська дивізія змушена була відступити. 20 вересня до Львова прибула лише одна збірна група вояків 49-го Гуцульського піхотного полку у кількості 100-150 чоловік. Дивізія фактично перестала існувати.

На Youtube-каналі Pathe1939 зібрані старі польські відео. Серед них є й ось ці унікальні кадри з передвоєнної Коломиї.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.