Історія Фото

У Франківську розкопали вхід у підземелля 17 століття (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Поблизу Вірменської церкви вранці 6 липня знайшли невідомий досі підземний хід. Його випадково розкопали працівники КП “Івано-Франківськводоекотехпром”, прокладаючи водопровід, пише galka.if.ua

Arheologi-tunel-rozkopki-1293

Тепер підземелля досліджують представники історико-просвітницького товариства “Меморіал”.

Arheologi-tunel-rozkopki-1299

“Працівники міського водоканалу прокладали тут водопровід і на глибині 70 сантиметрів від поверхні асфальтного покриття натрапили на склепіння певних підземних переходів. Фактично вони потрапили в таку, умовно скажу, центральну частину. Тому що звідси один вхід йде в чотири різні напрямки. Три з них завалені, а в одному є прохід на кілька метрів вперед”, – розповів Василь Тимків, член правління товариства “Меморіал”.

Читайте: Смерть “переостаннього” бастіону

Arheologi-tunel-rozkopki-1296

За його словами, колись так само випадково під час прокладання комунальних мереж було знайдено дві підземельні камери поблизу будівлі міської ради. На цій ділянці є ціла система переходів. Там, де гаражі, знайшли старовинні каземати, в яких ще у 20 столітті енкаведисти утримували в’язнів, навіть збереглися певні написи.

Arheologi-tunel-rozkopki-1295

“Фактично вся центральна частина міста має підземні проходи, які у давнину використовувались, мали військове значення, у них жили, ночували, їх впорядковували. Енкаведисти використовували підземні приміщення, щоб утримувати в них в’язнів”, – сказав Тимків.

Arheologi-tunel-rozkopki-1294

Він розповів, що знайдене склепіння походить з часу будівництва Станіславської фортеці, кінця 17 – початку 18 століття. Активісти зараз розчищають місце, аби можна було зайти в один з проходів. На даному етапі це – лише розвідувальні, а не дослідницькі роботи.

Arheologi-tunel-rozkopki-1291

“Складно говорити про подальшу долю місця. Тут потрібна співпраця різних інституцій: і владних, і громадських, і наукових. Зараз намагаємося скоординувати цю роботу. Було б добре, якби це був туристичний об’єкт. Яскравим прикладом є Львів, де підземні приміщення, переходи використовуються для спеціалізованих екскурсій. Думаю, в Івано-Франківська є така ж перспектива”, – сказав представник Товариства “Меморіал”.

Arheologi-tunel-rozkopki-1290 Arheologi-tunel-rozkopki-1289 Arheologi-tunel-rozkopki-1288 Arheologi-tunel-rozkopki-1287 Arheologi-tunel-rozkopki-1286

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні