Історія

Старий Станиславів у поштівках

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулого тижня видавництво «Лілея-НВ» розпочало випуск серії поштівок «Станиславів». Вона складатиметься з репродукцій австрійських листівок кінця ХІХ – початку ХХ століть. Ініціатором випуску став відомий у Франківську колекціонер Зеновій Жеребецький.

«Сьогодні у мешканців нашого міста є інтерес до старих поштівок, – каже він. – Проте дозволити собі викласти 20 доларів за оригінал зможе далеко не кожен. Серія «Станиславів» зробить філокартичну спадщину міста доступною усім. Вартість однієї поштівки – 3 грн. Пілотна поштівка обрана не випад­ково – це будівля першої української гімназії, яка була справжнім бастіоном українства у місті Станиславові».

«Ми плануємо випустити близько 30 видів міста, – говорить дирек­тор «Лілеї-НВ» Василь Іваночко. – Кожна листівка має порядковий номер, містить первісну назву об’єкта та його сучасну адресу. Аби заінтригувати колекціонерів, листівки випускатимемо не по порядку. Сьогодні презентуємо номери 1, 4, 8 і 13. Частина виручених коштів піде на фінансування подальших випусків книжкової краєзнавчої серії «Моє місто».

Отже, купуючи поштівки серії «Станиславів», читач робить свій внесок у дослідження та популяризацію минулого Івано-Франківська. Вивчаймо історію разом.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.