Історія Світ

На ZIKу покажуть документальний фільм «Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939-1941»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

«Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939-1941» – третій фільм кіноциклу «Героїчна Україна. Хроніки», який цієї суботи, 16 квітня, о 22.30 вийде в ефірі телеканалу ZIK.

Золотий вересень_ZIK

Стрічка режисера Тараса Химича «Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939-1941», створена за ініціативи громадської організації «Українська Галицька Асамблея» у рамках проекту «Документалістика», розповідає про події на Західній Україні перед початком Другої світової війни, прихід радянської влади, зміни кордонів і зникнення цілих держав з карти світу.

В основу фільму лягли архівні документи, матеріали і спогади свідків – українців, поляків та євреїв, які до 40-х років минулого століття становили переважний етнічний склад довоєнної Галичини.

«Золотий вересень», як стверджують творці фільму, є своєрідним реквіємом часам, які були до окупації Галичини «совєтами». Адже саме 17 вересня 1939 року радянська армія вступила на західноукраїнські землі і саме ці події довгий час перебували під грифом «таємно»…

Фільм відрізняється особливою манерою зйомки ­– форматом Discovery. Сучасні ракурси та технічні спецефекти роблять документальний «Золотий вересень» близьким до художнього. Велику частину сюжетів грають справжні актори. Над створенням стрічки працювали професійні музиканти, зокрема Андріана та гурт «Піккардійська Терція».

Традиційно, після показу фільму в ефірі телеканалу відбудеться експертне обговорення картини та показаних в ній історичних реалій з гостями студії програми «Історична правда з Вахтангом Кіпіані».

Також в документальному кіноциклі ZIKу глядачам буде продемонстрована дилогія «Хроніки УПА».

Нагадаємо, у рамках «Героїчної України. Хроніки» в ефірі телеканалу вже відбувся показ стрічок «Легіон. Хроніка Української Галицької Армії 1918-1919» та «Срібна земля. Хроніка Карпатської України 1919-1939».

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів: