Історія

Дуб Пилипа Орлика

Google+PinterestLinkedInTumblr

Достатньо якомусь дереву прожити на цьому світі років сто, як воно починає обростати різноманітними легендами.

На вулиці Пилипа Орлика, у проїзді між будинками № 3 і 5, росте старий дуб. На перший погляд — дуб як дуб — бувають і старіші варіанти. Можливо, він би й далі собі тихо-непомітно зростав, якби не сусід. Справа у тому, що поруч мешкає знаний історик — академік Володимир Грабовецький. А він цілком серйозно стверджує, що під тим деревом відпочивав гетьман Пилип Орлик, ім’ям якого названа сусідня вулиця.

Дослідник життя гетьмана Михайло Головатий із тим категорично не згідний. Він наводить джерела, за якими Орлик дійсно був у наших краях, але до міста не доїхав. 18 березня 1722 року гетьман зупинився в Угринові, де мав таємну зустріч з єзуїтом Томашем Заленським. До Станиславова Орлик заїхати не наважився, побоюючись московських шпигунів.

Крім того, з тих часів пройшло майже три сотні років, а дуб візуально на такий вік явно не тягне. Ну і останнє. Припустимо, що Орлик таки відвідав наше місто. Невже в нього не вистачило грошей на пристойний заїзд, і він був змушений тулитись під якимось деревом?

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.