Гроші

“Запрошення на навчання для іноземців – канал нелегальної міграції», – міграційна служба

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

«Нині Івано-Франківська область четверта в країні по кількості іноземців, так лиш на легальних підставах зараз у нас проживають 4 433, – про це  сьогодні, 24 березня, на прес-конференції заявив керівник обласної ДМС Сергій Саїв. – При цьому 2 426 з них – це іноземні студенти».

IMG_0480

Але найбільша проблема у тому, що саме під прикриттям іноземних студентів у нас діє нелегальний канал міграції. Адже для того, аби майбутній студент в’їхав в Україну він повинен отримати запрошення на навчання. Ці запрошення видають приватні фірми, які мають договори з вишами. І є чимала кількість іноземців, які ці запрошення отримали, але на навчання так і не прибули.

«За минулий рік десь 60% тих, які отримали запрошення, на навчання не прибули, – каже Саїв. – Хоча фірма бере на себе зобов’язання зустріти їх, провести до навчального закладу і забезпечити реєстрацію. По факту, вони цього не роблять. А коли виходимо на фірми – то виявляється, що вони зареєстровані у якісь хаті в селі».

За словами Саїва, ДМС не має можливості перевірити, чи в’їхали ці люди в Україну, адже не має доступу до баз прикордонної служби. Тому співпрацює з СБУ, передають тим дані про запрошення, а вони вже перевіряють – в’їхала людина чи ні.

«Зараз ми працюємо над тим, аби позбавити ці фірми ліцензії, бо це просто канал нелегальної міграції. Є дані, що у 2014 році 40% тих, хто отримали запрошення, але не прибули на навчання, таки в’їхали на територію України», – запевняє Саїв.

До слова, за минулий рік на Франківщині виявлено 72 нелегальних мігранти, всі їх повернули на батьківщину.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні