Гроші

З 1 березня подорожчає світло, інші тарифи – під питанням

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Зростання решти комунальних тарифів поки що не заплановано, але підстави можуть з’явитися.

З 1 березня заплановано підвищення тарифів для населення.

Так, за обсяг до 100 кВт·год/місяць, тариф зросте із 71,4 до 90 коп/Квт·год, понад 100 кВт·год/місяць – з 1,29 грн до 1,68 грн /Квт·год. Для українців, які розраховуються з енергопостачальною організацією за загальним розрахунковим засобом обліку – тариф зросте з 1,29 грн до 1,68 грн/Квт·год.

Тариф для багатодітних, прийомних сімей, дитячих будинків, гуртожитків підвищиться з 74 до 90 коп/Квт·год.

“Наразі зростання тарифів на електропостачання для непобутових споживачів (бізнесу та бюджетних установ) не передбачено, – пояснює Тетяна Бойко, експерт Реанімаційного пакету реформ. – Коригування оптово-ринкової ціни електроенергії може відбуватися щоквартально. І така підстава може з’явитися через блокаду та необхідність імпорту антрациту .

Якщо ж ціна зросте, то і тарифи для непобутових споживачів електроенергії, у тому числі – і для водоканалів, також зростуть. Відповідно, підвищаться ціни на водопостачання. Також  водопостачання в окремих містах може зрости через збільшення інвестиційної складової в тарифах”.

23 лютого уряд прийняв рішення переглядати ціни на газ для населення та теплокомуненерго двічі на рік – 1 квітня та 1 жовтня. Тож поки що зростання ціни на газ для населення не заплановано. За прогнозом Тетяни Бойко, якщо Кабмін вирішить зробити її паритетною до ринкової (а це на 30% вище від сьогоднішньої), то ціни і на газ, і на централізоване опалення та гарячу воду зростуть орієнтовно на 20%. Однак, це лише прогнози.

VoxConnector, спеціально для “Репортеру”.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні