Гроші

Як без посередників винаймати квартиру в Івано-Франківську

Google+PinterestLinkedInTumblr

Багатьох турбує питання, яким чином можна винаймати квартиру без посередників в Івано-Франківську. Це питання найбільш актуальне, коли у людини не вистачає коштів, а житло необхідно найближчим часом. Зараз шахрайські дії щодо знімного житла стають звичним явищем. З цієї причини необхідно вивчити рекомендації та поради, які допоможуть винаймати квартиру без фінансових втрат.

Типові помилки при оренді квартири

При виборі відповідного житла необхідно враховувати поради, щоб не зробити типові помилки:

 • Не варто вірити оголошенням, які мають рекламний характер. Краще звернути увагу на реальні фотографії. Бажано вибирати ті публікації, де є огляд всієї квартири.
 • Якщо плата дуже низька, значить, ймовірно, є проблеми з майном. Краще обходити стороною такі оголошення.
 • Найкраще вивчати оголошення в спеціалізованих газетах, де за розміщення публікації необхідно заплатити гроші.
 • Не варто звертати увагу на розклеєні листівки на під’їздах, зупинках.
 • Ніколи не довіряйте тим оголошенням, де від людини вимагають заставу.
 • Якщо в анонсі вказується, що власник майна їде у відпустку або працювати в інше місто на тривалий термін, в більшості випадків це може бути вивертом злочинців.
 • Якщо ви подзвонили по оголошенню та вам відмовляють обговорити умови або розповісти інформацію про житло, це повинно насторожити. Порядний власник буде йти безперешкодно на контакт та відповість на всі питання без запинок та відмовок.

Сьогодні зняти квартиру без комісії в Івано-Франківську допоможе DOM.RIA. Якщо користуватися перевіреними оголошеннями актуальність яких підтверджена інспектором, то можна на 100% бути впевненим що оренда пройде без проблем. Спеціально підготовлена людина особисто вивчає нерухомість що підтверджує знімками, зробленими панорамною камерою які, додаються в оголошення. DOM.RIA №1 на ринку оренди нерухомості в Україні через те, що здатний надати актуальну базу житла.

Обережно шахраї

Для початку варто перевірити інформацію про власника квартири. Зробити це можна в такий спосіб:

 • Для початку варто переглянути інформацію про квартиру на сайті державного реєстру нерухомості. На порталі потрібно заповнити спеціальну форму, де необхідно вказати дані.
 • Можна звернутися в компанію що керує, але вона може відмовити, через те, що людина не є власником.
 • Також можна скористатися зверненням до дільничного, він може надати інформацію, якщо з квартирою були зроблені шахрайські дії.
 • Звернутися можна в нотаріальну контору, де можна надіслати відповідне повідомлення власнику нерухомості. Але для цього знадобиться заплатити.

Найкраще зробити особисту зустріч з власником та обговорити необхідні деталі. Варто запросити наступні папери:

 • Документи, що засвідчують особу (паспорт або інше).
 • Квитанцію по комунальних платіжках та по майновому податку. Необхідно переконатися, що за квартирою не значаться багатотисячні борги, та орендодавець є безпосереднім власником.
 • Документи, які мають підпис та печатки відомства, де підтверджено право власності на житлове майно.

Не варто боятися ставити додаткові питання, адже це стане гарантом, того, що квартира «чиста» з юридичної точки зору.

Схеми злочинів з нерухомістю

Спираючись на практику злочинів у сфері шахрайства з нерухомістю, можна виділити кілька схем, які найбільш поширені у злочинців в Івано-Франківську:

 • Найбільш улюбленою практикою є здача квартири кільком орендарям. Убезпечити себе від подібних дій досить складно, краще розпитати сусідів в будинку, де планується оренда.
 • Досить частий випадок, якщо власник сам винаймав квартиру на добу та після здає її в оренду. Схема досить вигідна для злочинця, якщо траплялася подібна ситуація, обчислити його досить важко, через те, що він не затримується в одному районі. Убезпечити себе від такого випадку можна, лише розпитавши сусідів або звернувшись до дільничного.
 • Вимога застави та передоплати. Не варто довіряти подібним людям, ризик залишитися без грошей та даху над головою практично стовідсотковий.

Особливості укладення договору

Пункти договору можуть бути наступні:

 • Період оренди. Якщо даний пункт договору був упущений або навмисно не прописаний власником, то через деякий проміжок часу може вийти ситуація, коли власник не захоче здавати житло. Якщо, припустимо, це сталося після дня оплати за наступний місяць. Так можна залишитися без засобів для оренди нового будинку.
 • Орендна плата. Необхідно прописати орендну плату в договорі, а також вказати спосіб оплати. Якщо ці відомості упущені, то це може вилитися в неприємні обставини, коли спочатку обговорена сума істотно менше.
 • Кілька екземплярів договору найму. Якщо оренда планується на тривалий час, то знадобитися кілька копій договору, через те, що тривала оренда передбачає реєстрацію в спеціалізованих відомствах.

Наймати квартиру в Івано-Франківську досить нелегка справа, адже в цих містах зосереджена велика кількість шахраїв. Щоб не потрапити в їх руки необхідно дотримуватися рекомендацій з пошуку житла та завжди закріплювати оренду за допомогою договору.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.