Гроші

Українці тепер платитимуть військовий збір

Google+PinterestLinkedInTumblr

Прийняті в четвер Верховною радою і підписані у п’ятницю президентом Петром Порошенком поправки до Податкового кодексу та зміни до держбюджету на 2014 рік вступили в силу в неділю, 3 серпня, повідомляє УП.

Groshi

Закони про внесення змін до Податкового кодексу і державний бюджет на 2014 рік, були опубліковані в суботу в газеті “Голос України”. Вони набирають чинності з дня, наступного за днем опублікування.

Законом “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України” тимчасово, до 1 січня 2015 року, введено новий загальнодержавний збір – військовий збір, який стягуватиметься за ставкою 1,5% з доходів фізичних осіб.

До 1 січня 2015 року підвищено рента на видобуток залізної руди з 5% до 8%, нафти – з 39% до 45%, газу з покладів до 5 км – з 28% до 55%, газу з покладів понад 5 км – з 15 % до 28%.

Крім того, з 1 листопада 2014 збільшується “поріг” обов’язкової реєстрації підприємства платником ПДВ – з 300 тис. грн до 1 млн грн, продовжено до 31 грудня 2014 року включно режим звільнення від оподаткування ПДВ операцій з експорту зернових і технічних культур; скасовано звільнення від оподаткування ПДВ операцій з поставки лісоматеріалів, паливної деревини, відходів лісопереробної промисловості; скасовано оподаткування по “0” ставкою податку послуг з перевезення пасажирів швидкісними поїздами Інтерсіті +.

Крім того, з 1 листопада 2014 вводиться система електронного адміністрування податку на додану вартість.

Також на 5% збільшено розмір акцизного податку на тютюнові вироби; напої, які сьогодні класифікуються як продукти дієтичного харчування і містять етиловий спирт 8,5% і більш віднесені до алкогольних напоїв.

Законом “Про внесення змін до закону “Про Держбюджет на 2014 рік” скорочуються на 70% видатки на забезпечення діяльності ряду центральних органів виконавчої влади. Загальне скорочення видатків за цими органам склало 582,2 млн грн.

Також скорочені витрати на оплату праці народних депутатів з нарахуваннями на 30,8 млн грн. До завершення антитерористичної операції заробітна плата парламентаріям нараховується тільки в розмірі посадового окладу.

Законом на 11 млрд 38,1 млн грн збільшено фінансування заходів з проведення антитерористичної операції, ліквідації наслідків можливих надзвичайних ситуацій, розміщення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території і районів проведення антитерористичної операції, а також відновлення об’єктів соціальної сфери, зруйнованих при проведенні військових дій.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.