Гроші

В архітектурній пам’ятці на Гординського, 10 відкриють готель мережі Ribas

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Інвестори з Ribas Hotels Group обіцяють максимально зберегти автентичні елементи архітектурної пам’ятки, в якій працюватиме чотиризірковий бутік-готель на 45 номерів та ресторація.

Про наміри Ribas Hotels Group відкрити готель в Івано-Франківську повідомив гендиректор і засновник компанії Артур Лупашко. Він оголосив, що шукає партнера-ресторатора для майбутнього готелю Ribas Ivano-Frankivsk, пише Курс.

«Локація — центральна. Історична дуже гарна будівля. Буде стильний бутік-готель на 45 номерів рівня 4 зірки рівня Рібас Карпати. Є майже 200 м2 і класний дворик для ресторану. Шукаємо однодумців для крутого проєкту», – написав Артур Лупашко.

Інвестори обіцяють зберегти пам’ятку архітектури – одну з небагатьох в Івано-Франківську, зведену в стилі неоготики. Проєкт реставрації розробляє одеський архітектор, засновник архітектурної студії IMLA architects Віталій Шварцвальдер.

«В проєкті будуть максимально збережені всі автентичні деталі. Ніяких добудов не буде в жодному разі. Для мене особисто дуже важливо зберегти все максимально. Перед проєктуванням буде виконана дуже детальна фотофіксація, заміри і створено з них 3D модель, – каже архітектор. – Габарити будівлі залишаться повністю такими, як є. Буде проведена реставрація фасаду, але дуже обережно, щоби воно не було, як новобудова, — мінімум втручань. Максимум оригінального що залишилося, буде збережене, це стосується також і деталей інтер’єру. Ця будівля для команди IMLA architects — кохання з першого погляду».

Читайте також: Пам’ятку – в приватні руки. Що чекає колишню школу на Гординського (ФОТО)

При цьому сама будівля залишається власністю франківської компанії «Благо Інвест Сервіс», яка придбала її за 11 млн грн на відкритому аукціоні в квітні 2020 року.

«Ми не продали будинок і не плануємо продавати. Для того щоб будівля функціонувала, ми наразі ведемо переговори з різними компаніями, в т.ч. з мережею готелів», – прокоментували КУРСу в пресслужбі компанії.

Нагадаємо, будівля на Гординського, 10 зведена за проєктом Яна Лємпіцького у 1895 році в стилі неоготики і з самого початку призначалася для освітніх потреб. Тут діяла семирічна школа для дівчат імені Королеви Софії.

У повоєнний період в 1945-1946 роках у ній тимчасово розташовувався учительський інститут, теперішній Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника. Деякий час перший поверх орендували структури обласного центру соціальних служб для  сім’ї, дітей та молоді. До продажу понад 10 років пам’ятка перебувала у занедбаному стані.

Довідка. Ribas Hotels Group – мережа готелів та інвестиційна компанія, основним напрямком діяльності якої є будівництво, управління та консалтинг об’єктів готельної нерухомості. На сьогодні в мережі Ribas Hotels Group 25 закладів. На Прикарпатті компанія володіє готелем Hotel Ribas Karpaty, який у грудні 2020 року відкрила на “Буковелі”. Генеральним директором та засновником Ribas Hotels Group є Артур Лупашко. Головний офіс компанії розташований в Одесі.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.