Гроші

Уже з 1 серпня українці платять податок з депозитів

Google+PinterestLinkedInTumblr

 Закон України від 4.07.2014 року за № 1588-VII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо пасивних доходів” запровадив механізм оподаткування депозитів. Про це повідомили в Головному управлінні Міндоходів в Івано-Франківській області.

Dep

З 1 серпня цього року розпочалось оподаткування  процентів, нарахованих на суму поточного або вкладного (депозитного) банківського рахунку. Ставка податку становить 15%. Обов’язок із нарахування та його сплати до бюджету покладений на податкового агента, тобто особу, яка нараховує такий дохід. При цьому, не залежно від суми, яка розміщена на депозиті, нараховані проценти підлягають оподаткуванню за єдиною ставкою.

Крім того, банки, які нараховують доходи у вигляді процентів, у податковому розрахунку за формою 1-ДФ будуть відображати загальну суму нарахованих у звітному податковому періоді доходів та загальну суму утриманого з них податку. Разом із тим, інформацію про суми окремого банківського вкладного (депозитного) або поточного рахунку, суми нарахованих процентів, а також відомості про фізичну особу – платника податку, якій нараховані такі доходи, у податковому розрахунку не зазначатимуть.

Оскільки закон набрав чинності з 1 серпня, то проценти, нараховані за липень, оподаткуванню не підлягають та у звіті не відображаються. 

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.