Гроші

Укрпошта показала найкращий результат за останні 15 років

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Державне підприємство «Укрпошта» за підсумками 2015 року очікує отримати прибуток на суму близько 50 млн грн. Цей показник у 2,5 рази більше плану (+250%) і є найкращим за останні 15 років. Про це заявив в.о. генерального директора підприємства Ігор Ткачук.

Igor Tkachuk

«Наприкінці 2014-го року мені довелося прийняти підприємство, поглинуте корупційними схемами і оборудками, зі збитком у 4 млн грн, — каже Ткачук. — Завдяки оптимізації логістичних та технологічних процесів, удосконаленню системи управління якістю та розширенню сфери застосування кур’єрських послуг, за цей період вдалося докорінно змінити ситуацію. За 2015 рік Укрпошта матиме прибуток близько 50 млн грн. Крім того, цьогоріч ми затвердили три основні програми: антикорупційну, програму підвищення енергозбереження та програму підвищення рівня безпеки працівників. І це лише початок. Ми готові удосконалюватися для наших споживачів й у наступному 2016 році».

Зростання прибутку досягнуто за рахунок збільшення доходів та оптимізації витрат. Зокрема, зростання доходів — від послуг з пересилання дрібних пакетів (207,9%) та посилок (123,9%), приймання платежів (127,7%) та міжнародного поштового обміну (147,5%).

_нфограф_ка_Як_сть надання послуг-11

Незважаючи на складну економічну ситуацію у країні, підприємство вчасно поповнює казну держави. Лише цього року Укрпошта сплатила до бюджетів усіх рівнів понад 1,2 млрд грн.

Протягом 2015 року Укрпошта запровадила низку нових послуг та сервісів, зокрема:

«Прискорена пошта» (доставка того ж дня в межах міста та за 1-2 дні між обласними центрами) на сьогодні діє у 418 поштових відділеннях країни, планується розширення.

Доставка з Китаю за 7-10 днів дрібних пакетів «ePaсket» (до 2-х кг) — з моменту запуску послуги у квітні вже доставлено 45 тис. відправлень.

Замовлення товарів з Естонії через інтернет-магазини — з липня доставлено 270 тис. відправлень.

Оновлено сервіс «Кур’єрська доставка», доставлено 265 тис. відправлень.

Замовлення та доставка електроніки та побутової техніки з ТМ «Ельдорадо» — вперше можна зробити через відділення Укрпошти (за 3 місяці вже доставлено 6000 од. товарів).

4

У 2015-му відкрито 32 нових відділення та відремонтовано 374 об’єкти поштового зв`язку, що майже вдвічі більше, ніж минулого року.

Вперше запроваджено цілодобовий або подовжений режим роботи (після 19.00) у 45 відділеннях в обласних центрах та вперше запрацювали без обідньої перерви 1007 міських відділень Укрпошти.

Cкорочено на одну добу терміни доставки пошти, газет та журналів між більшістю обласних центрів, що дозволило не лише підвищити якість послуг, а й додатково заощадити 1,68 млн грн.

Для посилення контролю за пересиланням вхідної в Україну міжнародної простої «авіа» письмової кореспонденції в Укрпошті встановлено спеціальні «ворота» (Глобальна система моніторингу).

Завдяки оптимізації логістичних процесів перевезення пошти магістральними маршрутами вдалося зменшити витрати близько 45 млн. грн. на рік. Удосконалення організаційної структури Укрпошти зекономило підприємству понад 40 млн грн за рік.

Крім того, завдяки оптимізації поштових маршрутів забезпечено значне скорочення витрат. Незважаючи на зростання вартості паливно-мастильних матеріалів, витрати на їх придбання скорочено на підприємстві на 12% проти плану.

Серед нових фінансових послуг Укрпошти за цей період — запровадження двостороннього обміну міжнародними електронними переказами Єврожиро з Болгарією, приймання платежів з торговельною виручкою, видача готівкових гривень та поповнення платіжних карток через POS-термінали Приватбанку, надання можливості клієнтам оформити миттєвий банківський переказ коштів з картки на картку за допомогою платіжних систем VISA та Master Card через сайт Укрпошти (Фідобанк) та багато інших.

Укрпошта вже розробила проект доставки посилок із застосуванням поштоматів. З 1 лютого 2016 запрацює нова послуга «Посилка 30+» (пересилання відправлень вагою від 30 до 400 кг).

Укрпошта_посилка

На підприємстві вперше розроблено та затверджено Антикорупційну програму на 2015-2017 рр.

«Завдяки оперативно вжитим антикорупційним заходам нам вдалося виявити і попередити порушень на суму більше 100 млн грн, – зауважує очільник Укрпошти Ігор Ткачук. – До правоохоронних органів нами направлено близько 40 повідомлень про виявлені злочини та порушення».

Виконання заходів запровадженої на підприємстві Програми з енергозбереження на 2015-2020 рр. дозволить зекономити понад 132 млн грн щорічно. Завдяки впровадженню Програми підвищення рівня безпеки працівників на 2015-2017 рр. посилено контроль щодо недопущення відправлень із забороненим вкладенням (вибухонебезпечних речовин, зброї, боєприпасів), а також активізовано роботу з виявлення випадків пересилання кореспонденції з підробленими марками та упередження збитків.

Для забезпечення максимальної прозорості у цьому році Укрпоштою вперше запроваджено проведення процедур закупівель в онлайн режимі, а також приєднано до системи електронних державних закупівель «ProZorro».

Позитивна динаміка діяльності Укрпошти у 2015 році свідчить лише про початок вдосконалення роботи підприємства та покращення якості послуг.

Про УДППЗ «Укрпошта»

Українське державне підприємство поштового зв’язку «Укрпошта» входить до сфери управління Міністерства інфраструктури України та є національним оператором поштового зв’язку України. На сьогодні Укрпошта надає понад 50 видів послуг в майже 12 тис. відділень по всій Україні. Штат компанії налічує 76 тис. працівників, з них понад 34 тис. – листоноші, 13 тис. – оператори поштового зв’язку.

Служба інформаційної підтримки: (044) 32 32 099. Сайт: www.ukrposhta.ua

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні